in ,

AK Akademi’ye 500 başvuru var

AK Parti’nin ‘Siyaset Akademide Başlar, Türkiye’nin Geleceğinde Yerini Al’ mottosu ile başlattığı eğitim programı yoğun ilgi gördü

ak-akademiye-500-basvuru-var

AK Parti Siyaset Akademisi’nin 2008 yılından bu yana 18 dönemdir kesintisiz olarak devam ettiği bildirilirken, 19’uncu dönem kayıtları 13 Ocak’ta başladı kayıtlar 27 Ocak’a kadar devam edecek. Akademi programında tecrübeli siyasetçiler ve akademisyenler tarafından siyaset, sosyoloji, iletişim, ekonomi, dış politika gibi temel alanlarda dersler veriliyor.

Siyaset Akademide Başlar, Türkiye’nin Geleceğinde Yerini Almottosu ile vatandaşlar davet edilirken, katılımcılar 13 Ocak’ta başlayan kayıtlarda 27 Ocak tarihine kadar kursiyer olabilmek için iki şekilde başvuru yapabiliyor. Birinci yol “http://siyasetakademisi.akparti.org.tr/” adresinden online başvuru, ikinci yol ise il başkanlıklarına elden başvuru şeklinde belirlendi. Vatandaşlar, ilgili siteye girdiklerinde ve il başkanlıklarına gittiklerinde, başvuru sürecine ilişkin yönlendiriliyor. Akademiye katılım ücreti 250 lira olarak belirlenirken, 18-30 yaş arası gençlerden ve kadın katılımcılardan ise 100 lira alınacağı ifade edildi. Şehit ve gazi yakınları ile yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlar için kayıtların ücretsiz olduğu aktarıldı. Siyaset Akademisi yeni döneminin 4’ü online, 16’sı ise yüz yüze olmak üzere 20 dersten oluşacak. Yüz yüze derslerFormal yoğunluklu dersler, Tecrübe Paylaşımı ve Kişisel Gelişim Dersleri’ olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek.
Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek ve 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı gerçekleşecek.
Kayıtların ayın 27’sinde biteceğini belirten parti kaynakları, ilk dersin martta başlayacağını ve açılışa Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın katılacağını bildirdi. Dersler alanında uzman profesyonel eğitimciler tarafından verilirken şu ana kadar 500’ün üzerinde kayıt yapıldığı kaydedildi. İlk 3’e giren, derslerde başarı sağlayan kişilerin ödüllendirilmesi de planlanıyor.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

akhisar-depremi-istanbulda-nasil-hissedildi

Akhisar depremi İstanbul’da nasıl hissedildi?

umidini-kaybetmedi-umudunu-kucagina-aldi

Ümidini kaybetmedi Umut’unu kucağına aldı