in , ,

AK Parti grubu salonu terk etti!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısının ardından tartışma yaşandı. İzmir İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile AK Partili Hakan Yıldız arasında yaşanan tartışmanın ardından AK Parti grubu meclisi terk etti.

ak-parti-grubu-salonu-terk-etti

AK Parti Grup Sözcüsü Hakan Yıldız’ın Güzelbahçe Go-Kart Pisti ile ilgili açıklamaların esnasında sürenin dolması nedeniyle Başkan Soyer’den uyarı geldi. Soyer’in uyarılarına Yıldız’ın karşı çıkmasıyla olay karşılıklı atışmaya döndü. Soyer’in “Benim sözümü kesmeyin! Şimdi sizi dışarı çıkartacağım!” sözleri üzerine AK Parti grubu salonu terk etti.

Soyer uyardı, salonu terk ettiler

Yaşanan tartışmanın ardından konuşan Soyer, “Benim sözümü kesmeyin. Sizin konuşmanızı kestik mi, hayır. Siz haddinizi bilmiyorsunuz. Hala konuşuyorsunuz. Susun artık. Nasıl susturacağız sizi. Ben hayretler içerisindeyim. Size şunları söyleyeyim kardeşim. Türkiye’nin hiçbir meclisinde bu kadar demokratik yönetilmiyor. Bu nedir? Akıl alacak gibi değil. Nasıl susturacağız? Nasıl bu kurallara riayet edeceksiniz. Herkesi suçlayarak davranıyorsunuz. Şimdi çıkartacağım.”
AK Partililerden “grubu da çıkartın” sözleri üzerine Soyer, “ Grubu da çıkartırım” dedi.
Bunun üzerine açıklama yapan Soyer, “Burada herkes gördü. Ben çıkarmadım. Sadece şunu çıkartırım. Buradaki herkes buradaki kurallara uyulacak. Kimse kimsenin sözünü kesemez. Buna kimsenin hakkı yok. Bazılarına demokrasi bol geliyor. Bu kadar saygıyla anlayışla güler yüzle yönetmeye çalışıyoruz. Bu anlaşılır gibi değil. Biz zarafetimizi koruyacağız ama bu bir zafiyet değildir. Bu kabul edilebilir değil. Süreyi hatırlatıyorum,   ‘ben konuşurum’ diyorlar. Bir kural koyduk, 5 dakika koyduk. Ben kabul etmiyorum diyor. Bu büyük saygısızlık haddini bilmemezliktir” dedi.

Yağmur GÜLÜ

 

ciglide-orman-yangini

Çiğli’de büyük orman yangını!

eski-esi-tarafindan--bogularak-oldurulen-gizem-topraga-verildi

Eski eşinin boğarak öldürdüğü İzmirli Gizem, toprağa verildi