in ,

AK Parti Karabağlar’dan ‘yardım’ eleştirisi

Salgın sürecinde belediyenin yardım için yeterli bütçe ayırmadığı iddiasında bulunan İlçe Başkanı İrfan Doğruca, eşit ve adil dağıtım vurgusu yaptı, “Her zaman önce insan. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” dedi

ak-parti-karabaglardan-yardim-elestirisi

Hayırseverlerin ve teşkilatın destekleriyle vatandaşa ayrım gözetmeksizin yardımda bulunduklarını söyleyen AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, “Hayırseverlerin katkısıyla ilçe olarak 1500 civarı yardım yaptık. Bu hafta 1500 daha yardım yapacağız. Belediye bir şey yaptığını söylüyor ama yapmıyor aslında. Kendisine gelen kolileri iletiyor. Kendi bütçesinden ayırdığı bir şey yok. Daha dün bir vatandaş ‘Bir aydır belediye dönüş yapmadı’ dedi. Bütçesi olan bir kurum neticede. Vatandaştan vergi topluyor. Belli bir kısım gelirinden bir payı ayırabilirdi. Bizlerin bütçemiz olmamasına rağmen daha çok yardım yaptığımızı söyleyebilirim. Kendine bir kampanya yaptı. Çok az Ramazan kolisi dağıtıldı” dedi.

‘BİLGİ VERİLMİYOR’

Daha önce belediyeye yönelik yapılan temizlik eleştirilerinden sonra hareketlenme olduğunu söyleyen Doğruca, “Umarım yine öyle olur. Karabağlar ilçesinin nüfusu fazla. Çok fazla yardım yapmaları lazım. Çünkü önce insan. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Sorunlu ve sıkıntılı bir süreç. İnsanlara yardımcı ve faydalı olacak konular üzerine gidilmesi gerekiyor. Bilgi istediğimizde ‘Kaç kişiye sosyal yardımda bulundunuz’ diye sorduğumuzda muhalefet olduğumuz için zaten söylemiyorlar. Pide dağıtımı yapılmadı. Ramazan kolisi dışında bir şey yapılmayacak. Bunun dışında bir çalışma bize intikal etmedi” ifadelerini kullandı.

‘KİMDİR DİYE BAKMADAN’

Karabağlar’daki hizmetleri anlatan Doğruca, “Kaymakamlık dünya kadar yardım yaptı. 19- 20 bin kişiye biner lira ödeme yaptı. Erzak yardımı yapıyor. Bu süreçte iyi bir sınav verdi kaymakamlıklar. Bizler de whatsapp hattı kurduk, kim neredendir diye bakmadan parti olduğumuz halde yardım yapıyoruz. Bir belediyenin vatandaşın tümüne hizmet etmesi gerekiyor. Üyeliğine bakmadan. İnsani bir durum. Yardımları elbette deşifre etmek doğru değil ama bir istatistik tutulabilir. Bize oy vermediler ama oy verdiklerinden alsınlar gibi bir anlayışla yaklaşmıyoruz. Sorumluluk sahibi insanların da eşit davranması gerekiyor. Her şeyi bırakıp insanlara faydalı olan çalışmaları yapmaları lazım ama gördüğümüz ve halktan gelen tepkiler böyle olmadığını söylüyor. Bizim imkanlarımız kısıtlı. Çalışanımız, araçlarımız yok. Vefa grubu tedbirini alıp dağıtım yapabilir. Tulumudur, gözlüğüdür, maskesidir… Ama ben gönüllü çalışanım da yeri geliyor bunu temin edemiyorum. Eksikleri biliyorum. Herkes risk altında ve çok sıkıntılı bir süreç. Eşimiz, dostumuz ve hayırseverler yardımcı olmaya çalışıyor. Karabağlar’da sorun kalmayacak. İl başkanlığımızdan da gelecek yardımlar var. Bir şekilde destek olacak, ileriye gideceğiz. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

cesme-sezona-hazir

Çeşme, sezona hazır

cigliye-iklim-degisikligi-mudurlugu-kuruluyor

Çiğli’ye İklim Değişikliği Müdürlüğü kuruluyor