in ,

AK Parti Kemalpaşa’da sürpriz istifa!

AK Parti Kemalpaşa’da korona virüs sürecinde sürpriz bir istifa geldi. İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ali Demirtaş, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin talimatıyla istifa ettiğini açıkladı.

ak-parti-kemalpasada-surpriz-istifa

Demirtaş istifası ile ilgili basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamada, “Bildiğiniz üzere AK Parti Kemalpaşa ilçe başkanlığına aday olmayacağımı daha önce açıklamıştım. Bu kararım neticesinde de mart ayının 22’sinde yapılacak ilçe kongresinde Genel Merkezimiz yaptığı araştırmalar neticesinde, Bülent Aksakal arkadaşımızı ilçe başkan adayı olarak belirlemişti. Geldiğimiz süreçte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam eden kovid 19 salgın hastalık tedbirleri kapsamında ilçe kongremiz ertelenmiştir. Kongremizin hangi tarihte yapılacağı bugün itibari ile de belli değildir. Kongre tarihimiz netleşinceye kadar herhangi bir yetki karmaşasına sebebiyet vermemek adına il başkanlığımızda yapılan istişareler neticesinde İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli beyefendinin talimatı doğrultusunda 7 Nisan 2020 tarihi itibari ile iki yıla yakın süredir yürütmekte olduğum AK Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

‘Yolumuza devam edeceğiz’

İlçe Başkanlığı süresince birlikte çalışma imkanı bulduğu partili yöneticilere tek tek teşekkür eden Demirtaş, “Bundan sonraki süreçte de siyasi hırs, iktidar hevesi ve nefsi emarelerine uyarak bu davayı yolda bırakanlardan olmayacağız. Bizler AK Parti davamızın sarsılmaz ve sağlam bir neferi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam ve sarsılmaz neferi olarak 2023 ve 2024 hedeflerine çizdiği istikamette yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Zamanlaması manidar istifa sonrası Kemalpaşa AK Parti’de Bülent Aksakal’ın yeni ilçe başkanı olarak açıklanması bekleniyor. (Haber Merkezi)

saglikta-siddete-kontra-teklif

‘Sağlıkta şiddet’e kontra teklif

sendikalarin-asgari-ucret-talebi-belli-oldu

İşten çıkarma yasaklanıyor