AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediye Meclisi haziran ayı toplantısında yaşanan tartışmalarla ilgili konuştu. Başdaş, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ne önceki dönem meclisin oy birliğiyle verilen 25 araçlık otoparkın geri alınmasının gündeme gelmesine tepki koydu.

Zafer Partisi’nden CHP’li belediyelere tepki: Hani CHP kurumsaldı! Zafer Partisi’nden CHP’li belediyelere tepki: Hani CHP kurumsaldı!

Başdaş, belediye meclisinin oy birliğiyle esnafa ihtiyaç duyduğu otoparkı tahsis ettiğini belirterek, “Sayın Nilüfer Mutlu’nun ilk icraatı belediye meclisinin bu kararını iptal etmeye yönelik oldu. Oysa, esnafımızın ihtiyaç duyduğu bu alanı biz önceki dönem tüm grupların ortak kararıyla aldık. Mecliste bu konu gündeme geldi ve AK Parti grubumuzun etkin muhalefeti sayesinde bu girişim şimdilik ertelendi” diye konuştu. Bu karardan mutlak surette vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizen Başdaş, “Konak, esnafımızın varlığıyla nefes alan bir ilçe. Esnaf Birliğimize bu imkanı sunmak yerel yönetimin asli görevidir. Biz AK Parti olarak her zaman olduğu gibi bu konuda da esnafımızın yanındayız” sözlerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 15.06.56

BURADAN ÇAĞRIMIZDIR…

İESOB Başkanı Yalçın Ata ve yönetiminin meclise katıldığını ifade eden Başdaş, “Yalçın Ata ve arkadaşları grubumuzu da ziyaret etti. Arkadaşlarımız da kendilerini dinledi. Meclis grubumuz mecliste ciddi bir muhalefetle önergeye itiraz etti. CHP Grubu da şimdilik önergeyi erteledi. Ancak, buradan çağrımızdır. Bu karardan tümden vazgeçin, esnafımıza verilen desteği kesmeyin. Otoparka dokunmayın” açıklamasını yaptı.

Başdaş, Başkan Mutlu’ya seslenerek, “Eğer iptal yapacaksanız, sizin istemediğiniz kabul etmediğiniz yok pahasına İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Konak’ın taşınmazları ile ilgili kararı iptal edin” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Kaynak: Bülten