Bugün Ankara'da gerçekleşen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında başladı. Toplantıda önemli konular ele alınacak. İlk olarak, başıboş sokak köpeklerine yönelik düzenleme görüşülecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından Meclis’e sevk edilecek.

ASGARİ GELİR VERGİSİ GÜNDEMDE

Ayrıca, Meclis'e sunulması beklenen yeni vergi paketi içinde yer alacak asgari kurumlar vergisi ve asgari gelir vergisi uygulamaları toplantının gündemini oluşturuyor. 31 Mart'taki yerel seçim sonuçları da MYK toplantısında yeniden değerlendirilecek ve parti teşkilatlarının güncel durumu tartışılacak. Ayrıca yaz döneminde yapılacak saha çalışmaları da toplantıda ele alınacak.

Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması! İlk kez konuştu Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması! İlk kez konuştu

AK PARTİ’NİN İKİNCİ KAMPI GÖRÜŞÜLECEK

AK Parti'nin bu yıl düzenleyeceği 2'nci kamp programının hazırlıkları da toplantıda görüşülmesi planlanıyor. 1-2 Temmuz tarihlerinde Kızılcahamam'da gerçekleşecek olan 2'nci istişare ve değerlendirme kampı, belediye başkanlarıyla bir araya gelmeyi amaçlıyor. AK Parti'nin ilk kamp programı ise milletvekillerinin katılımıyla geçtiğimiz yıl Kızılcahamam'da düzenlenmişti.

Kaynak: NTV