in ,

AK Parti’de kim atanacak krizi

AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş, “Pandemi sonrası ilk işimiz atama yapılmayan ilçelerdeki başkanlarımızı belirlemek olacak” dedi.

ak-partide-kim-atanacak-krizi

AK Parti İzmir’de ilçe kongre takvimi 8 Mart’ta başlayıp, 22 Nisan tarihinde son bulacaktı. Ancak korona virüs pandemisi nedeniyle kongre takvimi ertelendi. Pandemi sürecinde bazı ilçelere atamalar yapılırken, bazılarında belirsizliğin hakim olması, iktidar partisi tabanında “Neden?” sorusunun sorulmasına neden oldu.
Ege Telgraf’a konuşan ve konuya açıklık getiren AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş, “Çalışmaların aksamadan ve daha verimli yürütülebilmesi gerekçesiyle Buca, Gaziemir, Torbalı, Selçuk, Güzelbahçe, Kemalpaşa ve Bornova ilçe başkanlıkları için değişiklik yapıldı” dedi. Değişiklik yapılmayan ilçelere yönelik açıklamalarda bulunan Kocabaş, “Kongre süreci ve takvimi tekrar açıklandığında, genel merkezde belki bazı ilçelerin bir daha görüşmesi gerekebilir bu nedenle bekliyoruz. Yakın tarihte yeniden gündeme alınacak bunlar. Bornova’da mesela Hasan Ali Karaman’ın kongrede aday olacağını biz zaten söylemiştik” dedi.
Adaylığı bilinen isimler için atamalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kocabaş, “Bu türden adaylığı bilinen ilçeleri değiştirdik ve atamasını yaptık. Bornova, Buca, Gaziemir, Selçuk, Torbalı… Kongrede aday olacaklarını belli etmiş ve isimleri söylemiştik zaten. Karşıyaka’da kongrede aday olacak ilçe başkanı belli mi? Değil. O zaman değiştirmedik. Kongrede aday olacağı belli isimlerin atamalarını yaptık. Belli değil ise değiştirmedik. Genel başkan yardımcımız bu konuda açıklama yapacak” diye konuştu. Kocabaş, korona süreci ile ilgili olarak da, “Süreç dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine dokunuyoruz. İnanılmaz bir memnuniyet var. İlçe başkanları toplantılarımız devam ediyor ve mahalle başkanlarımızla her hafta en az 4 ilçe ile toplantı yapıyoruz. İnanılmaz bir network ağı kurduk. Bu dönemi bizler böyle değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

isletmelerde-bayram-sonrasi-beklentisi

İşletmelerde bayram sonrası beklentisi…

dugun-sezonu-ne-zaman-ailiyor

Düğün ve sinema salonları ne zaman açılıyor?