in ,

Ak Parti’den “kültürel iktidar” hamlesi: “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu

Erdoğan’ın “Sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var” sözleri üzerine Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu’nun da içinde olduğu “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu.

ak-partiden-kulturel-iktidar-hamlesi-yeni-sanat-vakfi-kuruldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var” sözleri sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu‘nun da içinde olduğu “Yeni Sanat Vakfı” kurudu.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünün ilanına göre, “Yeni Sanat Vakfı”nın merkezi İstanbul’da. Dizi yapımcısı Mustafa Fener’in 90 bin TL mal varlığı ile kurduğu vakfın yönetim kurulu üyeleri ise şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve mevcut Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, film yapımcısı Hasan Kaçan, Arter Reklam Ajansı’nın yönetim kurulu başkanı Cevat Olçok, Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy, Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu ve dizi yapımcısı Mustafa Fener.

Vakfın amacı, kuruluş ilanında “Kadim medeniyetimizin yapıtaşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek” diye açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekim ayında yaptığı bir açıklamada “Fikri iktidarımızı hâlâ tesis edemedik. Gerçek iktidarın fikri iktidar olduğunu biliyoruz. Şahsen bu konuda kendimi biraz mahzun hissediyorum. Samimi bir muhasebeyle, 18 yılda her alanda tarihi eserlere, hizmetlerle imza attığımızı ama eğitim ve öğretimde, kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum” demişti.

 

-evrensel.net

binali-yildirim-taziye-ziyaretinde-dua-okudu

Binali Yıldırım, taziye ziyaretinde dua okudu

almanyadan-turkiyeye-korona-notasi

Almanya’dan Türkiye’ye korona notası