in ,

AK Parti’li Baran: Suç duyurusunda bulunacağım!

AK Parti’li Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediye Meclisi’nde verdiği soru önergelerine yasal süre zarfında cevap alamadığını söyleyerek, “Suç duyurusunda bulunacağım.” dedi

ak-partili-baran-suc-duyurusunda-bulunacagim

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediye Meclisi‘nde verdiği soru önergelerine yasal süre zarfında cevap alamadığını söyleyerek flaş bir çıkış yaptı. Baran, “Suç duyurusunda bulunacağım.” dedi.

Soru önergelerinin cevaplanmama ihtimallerine dair sert ifadeler kullanan Baran, “Ortada bir yolsuzluk, yahut usulsüzlük mü var?” diye sordu.

AK Partili Baran’ın konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“2 Ocak’taki Karşıyaka Belediye Meclisi’nin oturumunda 3 farklı konuda verdiğimiz soru önergeleri ne yazık ki yasal zorunluluklara rağmen cevaplanmamıştır.
Peki ne sorduk Karşıyaka Belediyesi’ne? En başta kültür merkezlerimizin, etkinlikler sırasında olası aksaklıklara karşı jenaratörlerinin bulunup, bulunmadığını sorduk. Karşıyaka sınırlarındaki derneklerimizin buraları kullanırken ücret ödediği iddialarının doğru olup olmadığını sorduk.

Ne sorduk Karşıyaka Belediyesi’ne? 1 Nisan 2019’dan beri Kent A.Ş.‘den kaç kişinin işten çıkarıldığını sorduk. 22 yıllık bir personelin işine ne sebeple son verildiğini sorduk.

Ne sorduk? Karşıyaka Spor Kulübü gibi bir değerimiz varken, Karşıyaka Belediyespor‘un mali trafiğini sorduk. Bu kulübün bütçesini ve aldığı bağışları sorduk. Kimlerin, ne kadar huzur hakkı aldığını sorduk.

Görüldüğü gibi Karşıyaka Belediyesi’ne yöneltilen soruların biri dahi şahsi yahut siyasi değil, tam aksine Karşıyakalılar tarafından cevabının bilinmesi gereken sorulardır. Karşıyaka Belediyesi’ni çok daha şeffaf kılacak sorulardır. Buna karşın Karşıyaka Belediyesi’nin bu üç soruya cevap vermeyişinin ise üç ihtimali bulunmaktadır. İhtimallerden biri, ilgili personelin çalışmadığı yahut çalıştırılamadığıdır ki bu idari bir başarısızlığı gösterir. Bir diğer ihtimal ise cevapların gizlendiğidir ki bu tam bir skandaldır. Karşıyaka Belediyesi, ilçeyi ilgilendiren konularda Karşıyakalılardan neyi saklamaktadır? Ortada bir yolsuzluk yahut usulüne uygun olmayan bir iş mi vardır?

Son ihtimal ise görmezlikten gelmektir. Bu ise kibir yahut perde arkasında saklanma belirtisidir.

Sonuç olarak kanunlar karşısında yükümlülüğü bulunan Karşıyaka Belediyesi’ne açıkça çağrı yapıyorum. Soruların cevaplarını vermemek için bugün bana direnebilirsiniz, fakat yarın yargı karşısında direnemezsiniz. Açıklayın ve Karşıyaka halkının gözünde ak koyun, kara koyun ortaya çıksın.”

krediyi-kamu-adina-soruyoruz

“Krediyi kamu adına soruyoruz”

denizliye-sehit-atesi-dustu

Denizli’ye şehit ateşi düştü