Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi parti liderlerini kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi parti liderlerini kabul etti

AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Veysel Bakıcıol, TOKİ konutu yapılması planlanan alanın imar durumunun İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirildiğini belirterek, bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Bakıcıol, "Canlı Mahallesi'nde TOKİ konutları için ayrılan arsa imar planında yer alıyordu, ancak Büyükşehir Belediyesi bu kararı geri çekti. Bayındır’da konut ihtiyacı büyük, bu karar ilçemizi olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi'nin bu karardan dönmesini umut ediyoruz" dedi.

HASTANE ALANI SATILMAMALI

Yeni bir hastane yapımı için ayrılan alanın Bayındır Belediyesi tarafından satılacağına dair duyumlar aldıklarını belirten Başkan Bakıcıol, "Bayındır'ın yeni bir hastaneye ihtiyacı var. Kamuya ait 41 bin metrekarelik alan hastane yapımı için belediyeye devredildi. Ancak şimdi bu alanın satılacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Eğer bu karar alınırsa, ilçemizde hastane yapma imkanı zorlaşacak. Bayındır Belediyesi'nin bu karardan vazgeçmesini umut ediyorum" ifadelerini kullandı.

İŞÇİ ÇIKARTMALARINA SON VERİLMELİ

Bayındır Belediyesi’nde işçi çıkarma haberlerine de değinen Bakıcıol, "Şu ana kadar 38 işçinin çıkarıldığını duyduk. Daha fazla işçi çıkarılabileceği yönünde söylentiler var. Belediye Başkanımızın seçim çalışmalarında ‘İşçinin ekmeği ile oynamayacağız’ sözü vermişti. Bu kararından dönmesini arzuluyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bülten