Akdemir ailesini mutlu gününde yalnız bırakmadılar Akdemir ailesini mutlu gününde yalnız bırakmadılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, muhalefete ve özellikle CHP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Dağ, "Bugün, icraat ve hizmet adına hiçbir başarı elde edememiş olanlar, 31 Mart seçimlerinin ardından geçen yaklaşık 4 aylık süre zarfında, yerel yönetimlerde tam anlamıyla fiyasko bir CHP tablosuyla karşı karşıyayız. CHP'li belediyeler ve belediye başkanları, skandallar, nepotizm, usulsüzlükler ve vizyonsuzluklarla gündeme gelmiştir. Bu süreçte resmen bir kayırmacılık rekoru kırdılar. Belediyelerini, eş, dost, akraba atamalarıyla doldurdular" şeklinde konuştu.

ATAMALARDA LİYAKAT SORUNU

Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyükşehirler başta olmak üzere birçok il ve ilçe belediyesinde liyakate önem verilmeden yapılan atamaları eleştiren Dağ, "CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'in bu konuda kişisel PR yapmak adına akraba atamalarına karşı çıktığını belirtmişse de bu söyleminin ciddiye alındığını ve uygulamada herhangi bir değişiklik olmadığını görmekteyiz. CHP'li belediyeler, eş, dost, akraba atamalarının merkezi haline gelmiştir. Özgür Özel'in havanda su dövdüğü gibi havaya konuştuğunu görüyoruz. Şu anda neredeyse tamamı görevlerine devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in son haftalarda "erken seçim çığırtkanlığı" yaptığını öne süren Dağ, bu durumun altında yatan sebebin ise yönettikleri belediyelerdeki beceriksizliklerin kısa sürede gün yüzüne çıkması olduğunu vurguladı. Dağ, "CHP belediyelerindeki bu yönetimsel zaafiyetler, usulsüzlükler, rantsal ilişkiler zaman içinde büyük bir tepkiye yol açacak ve kamuoyunda daha fazla yankı bulacaktır. Erken seçim isteklerinin arkasında yatan temel sebep budur. CHP Genel Başkanı 'Cambaza bak cambaza' yöntemiyle, yerel yönetimlerdeki kriz ve skandalların üzerini örtmeyi hedeflemektedir. Ancak görünen o ki çark değişmiş, CHP'de genel başkanlar değişse de çark etme kültürü değişmemiştir" diye konuştu.

Kaynak: AA