in ,

AK Partili Günaydın: Başkan Uygur’u zorla belediye başkanı yapmışlar

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgını sürecindeki normalleşme adımları kapsamında yaptığı ‘Yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz’ çağrısı üzerine, Torbalı’daki 60 mahalleyi kapsayan turlarına hız verdi.

ak-partili-gunaydin-baskan-uyguru-zorla-belediye-baskani-yapmislar

Son olarak Şehitler, Eğerci, Çaybaşı, Mustafa Kemal Atatürk, Yeni Mahalle ve Göllüce’de vatandaşlarla sosyal mesafe kuralına uygun olarak açık hava toplantısında bir araya gelen Başkan Günaydın, bölge sakinlerinin sorunlarını dinleyip fikir alışverişinde bulundu.

Vatandaşların Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygurdan yana şikayette bulunmaları üzerine konuşan Günaydın, “Uygur’u sanki zorla Belediye Başkanı yapmışlar. Milletin ayağına gitmeyi, halkla iç içe olmayı zul addediyor. Kimseyle görüşmüyor, kapalı kapılar ardına saklanıyor. İnsanlarımızın ondan umudu kestiğinin farkındayız. Biz sahadayız, her daim de sahada olmaya söz veriyoruz. İlçemizin ve ilçe halkımızın emrinde olmak bizim için şereflerin en büyüğüdür” dedi.

‘Kapalı kapılar ardına saklanarak siyaset yapmayacağız’

Göreve geldikten sonra ilçedeki tüm mahalleleri dolaştığını, şu an ikinci tura başladığını hatırlatan Günaydın, “Biz makamda oturarak, kapalı kapılar ardına saklanarak siyaset yapmayacağız. Sürekli sokakta, alanda olacağız. Hemşehrilerimizin içinde, sizlerin arasında olacağız. Göreve geldikten hemen sonra Torbalı’nın 60 mahallesini tek tek dolaştık ve sorunları yerinde görme imkanı bulduk. Araya pandemi süreci girmesine rağmen boş durmadık. Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına uygun olarak alandaki çalışmalarımızı sürdürdük. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği gönül seferberliği ile birlikte de ikinci tur ziyaretlerimize başladık. Doğup büyüdüğümüz, çocukluğumuzun, ilk gençliğimizin geçtiği Torbalı’mızın sokaklarında, mahallelerinde hemşehrilerimizle kucaklaşmak bize büyük güç veriyor. Ben hep sahada olacağım, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Torbalılıların da emrindeyim” şeklinde konuştu.

‘Belediye Başkanı Uygur’u ortada gören yok’

Dolaştığı bölgelerdeki vatandaşların en büyük sorununun Torbalı Belediyesi olduğunu hatırlatan Günaydın, özellikle pandemi sürecinde şehirdeki insanların yanında olmayan belediye yönetiminin hayal kırıklığı yaratmış olduğunu gördüklerini belirtti. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur‘un bugüne kadar bir kez bile mahalleri gezmemiş, vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinlememiş olduğunu söyleyen Günaydın, “Torbalılı hemşehrilerimiz belediyeden yana çok dertli. İlçede belediye kurumu var mı, yok mu belli değil. Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’u ortada gören yok. Bir hizmetleri deseniz o da yok. Kapalı kapılar ardına saklanarak, göreve başladığı günden bu yana hiç durmaksızın enkaz edebiyatı yapıyor. Bu enkaz edebiyatını da algı oyunları ile güçlendirmeye çalışıyor. 2019 yılı Faaliyet Raporu geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi’ne geldi. Faaliyet Raporu var ama ortada Faaliyet yok. Faaliyetsizlik Raporu hazırlamışlar. Elle tutulur, gözle görülür bir tane hizmetleri yok. Bisiklet Yarışı, Aşure Günü, Diyetisyen Konferansı, Resim Sergisi, Deve Güreşi, oldu bitti. Bir belediye koca yıl boyunca sadece bunları yapmış. Bunu da büyük hizmet diye faaliyet raporuna koymuş. Şimdi biz bunları dile getirince yine enkaz edebiyatına sarılacaklar.

‘Enkaz devralmıştık’

2014’te AK Parti olarak biz de borçlu bir belediye devraldık. Göreve geldiğimiz ilk gün icralar kapımıza geldi. Biz gerçekten bir enkaz devralmıştık. Enkaz olmasına rağmen, belediye başkanlığı makamının ağlama yeri olmadığının bilincinde olduk ve bu düsturla çalıştık. Çünkü o makam, ağlama sızlama yeri değil, hizmet üretme ve icraat yapma makamıdır. Kimseyi zorla belediye başkanı yapmıyorlar. Bizim gördüğümüz, Sayın İsmail Uygur’u sanki zorla Belediye Başkanı yapmışlar. Hiçbir enerjisi yok, hizmet üretmeye niyeti yok, bir kere Torbalı’nın insanlarına değerli hemşehrilerimize saygısı yok. Eğer insanlarımıza saygısı olsaydı, sokağa iner ve onların dertlerini dinlerdi. Ama böyle bir anlayışa sahip değil” dedi.

Belediyecilik, insanlara hizmet etme sevdası

Belediyeciliğin, her şeyden önce bir sevda olduğunu sözlerine ekleyen AK Partili Selman Günaydın, “Bu işler gönül işidir, sevda işidir. Belediyecilik, insanlara hizmet etme sevdası, bu insanın içinden gelecek bir duygudur. Bu sevda, insana ve insanın olduğu her mekana ulaşmak, onların hayatını kolaylaştırma sevdasıdır. Hiçbir ayrımcılık yapmadan, kökeni, dili, mezhebi ne olursa olsun herkesi kucaklamaktır. Yaşanabilir şehirler inşa etmek için gayret göstermektir. Tüm yatırım ve faaliyetlerin kararlarını halkla birlikte vermektir. Halkın istemediği bir icraatta bulunmamaktır. Milletin emanetini en güzel şekilde korumaktır. Millete ve milletin verdiği oylara saygı duymak, kapalı kapılar ardına saklanarak günleri geçirmek değil sokaklara inmek demektir. Biz bu işe böyle bakıyoruz. Başkalarının da nasıl baktığı ortada” diyerek sözlerini tamamladı.

fenerbahcenin-eski-futbolcusu-josef-de-souzada-koronavirus-cikti

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Josef de Souza’da koronavirüs çıktı

abden-turkiye-dahil-7-aday-ulkeye-reform-yardimi

Avrupa Birliği’nin dış sınırlarını açacağı ülkeler taslağından Türkiye çıkarıldı