in ,

AK Parti’li Hızal’dan altyapı eleştirisi

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İzmir’de yağan yağmurla birlikte sokak ve caddelerin sular altında kaldığına dikkat çekti

ozgur-hizal

İzmir’de yağan yağmurla birlikte sokak ve caddelerin sular altında kaldığına dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, “Tunç Soyer’in tutulduğu popülizm hastalığı kentin tüm ihtiyaçlarının askıya alınmasına, kentlinin yıllarca altyapı başta olmak üzere yaşadığı tüm mağduriyetlerin artarak devam etmesine sebep oluyor” dedi.

“BULUNDUĞU MAKAMI HAK ETMELİDİR”

Öğle saatlerinde başlayan yağmurun, kentin farklı noktalarında hayatı felç etmesinin sorumlusunun İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi olduğunu ifade eden Hızal, “Aylarca vatandaşlarımız sokakta yokken kanalizasyon ve yağmursuyu sistemiyle ilgili herhangi bir çalışma yapmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte bugün yaşanan sorunların esas sorumlusudur. Tunç Soyer, günlük tutup duygusal mesajlarla İzmirli hemşehrilerimizin duygularını sömürmek yerine sahada olup oyunu aldığı insanlara hizmet ederek bulunduğu makamı hak etme yoluna gitmesi gerekirdi” diye konuştu.

“POPÜLİZM HASTALIĞINDAN KURTULMALI”

Tunç Soyer’in popüler olma çabasının bir hastalığa dönüştüğünü söyleyen Hızal, “Otobüs üzerinde adını bilmediği cadde ve sokaklarda gezmek, gerilla marşı ile dans etmek, günlük tutmak, peşinde gezen kameralarla şov yapmak gibi saymakla bitiremeyeceğimiz örnekleri olan bu hal ve tavırların artık bir sonunun gelmesi gerektiğine inanıyorum. İzmirli hemşehrilerimizin şova değil, hizmete ihtiyacı var. Ne yazık ki Tunç Soyer’in tutulduğu bu popülizm hastalığı kentin tüm ihtiyaçlarını askıya alınmasına, kentlinin yıllarca altyapı başta olmak üzere yaşadığı tüm mağduriyetlerin artarak devam etmesine sebep oluyor. Böyle devam ederse yıllardır belediyeden hizmet bekleyen İzmirliler, Sayın Soyer yüzünden hezimetle karşılaşmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

kordondan-uckuyulara-kafelere-dezenfekte-harekati

Kordon’dan Üçkuyular’a, kafelere dezenfekte harekatı

ozel-okullar-ne-zaman-acilacak

Özel okullar ne zaman açılacak?