in ,

AK Partili Nasır: Krizi fırsata çevirebiliriz

İzmirli vekil, “Her tür imalatta, dünyada rekabet edebilir bir kalitede alt yapıya sahibiz. Bunun bizim için bir fırsat olacağını düşünüyoruz” dedi

necip-nasir-2b-arazi

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yaşanan salgın sürecinin bayram sonrası kademeli olarak normal hayata geçiş ile sonlanacağını söyledi. Korona virüs krizinin ekonomide fırsata çevrilebileceğini belirten Nasır, “Bunu üretime hız vererek gerçekleştirebiliriz”dedi.
Son değerlendirmeler ışığında korona virüs salgınında oranların düşmeye başladığını belirten Nasır, “Bu sevindirici bir durum. Vatandaşlarımız çok duyarlı davrandılar. Bayrama kadar ve bayramdan sonra bu iş kademeli olarak açılacak. Sanıyorum, kabine toplantısında 65 yaş ile bazı müjdeler verilecek. Bilim Kurulu ve bakanlığımız krizi çok iyi yönetti ve yönetmeye devam ediyor. İzmir’de de bu durum stabil bir hal almaya başladı. Bayramdan sonra hiç bir şey kalmaz diye düşünüyorum. Tabi yinede insanlar her şey geçse dahi dikkatli hareket etmek zorundalar. Aşısı bulunmamış, ilaç bulunmamış hayat başladığında yine mesafe ile hareket etmemiz gerekecek” ifadelerini kullandı.
Global ölçekte krizin, bir fırsata çevrilebileceğini söyleyen Nasır, “Türkiye’de üretim anlamında büyük bir sıkıntımız yoktu. Durdurmadık. Hızı yavaşlamış oldu. Kademeli geçişte üretime hız verilerek ekonomide krizi fırsata çevirme ihtimalimiz olabilir. Avrupa Çin’den sonra pandemi merkezi haline geldi. Bizim üretimde biraz atağa kalkarak fırsata çevirme imkanımız olabilir. Üretimini yaptığımız her tür imalatta, dünyada rekabet edebilir bir kalitede alt yapıya sahibiz. Bunun bizim için bir fırsat olacağını düşünüyoruz. İran, İtalya, Amerika ve İngiltere’ye baktığımızda tablo maalesef ortada” diye konuştu.
2023 hedeflerine yönelik açıklamalarda bulunan Nasır, “Bizim 2023 hedeflerimizde dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girme var. 2018’de yaşanan döviz saldırısı ile bu hedef uzatılacak gibi gözüküyordu. Ulaşımda ve milli savunmada dünyanın ilk 10’una girdik. Sağlıkta da bunu ispatlamış olduk. Muhalefet hep şehir hastanelerini eleştirdi. Ama öyle bir şey yaşandı ki yüzlerine çarptı. Sağlıkta gelinen durum bütün dünyadan takdir ediliyordu önceden de. Gelip Türkiye’den model olmaları isteniyordu. 2023 hedeflerinde ekonomik saldırının doğurduğu sonuçlardan gecikmeler var gibiydi. Ama aradaki açığı kapatabiliriz. Millet olarak alt yapı ve birikime sahibiz. Kriz fırsata dönebilir. Her şey daha güzel olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

paramedikler-evde-paslanmamali

‘Paramedikler evde paslanmamalı…’

hem-anneler-sevinecek-hem-de-cicek-ureticileri

Hem anneler sevinecek hem de çiçek üreticileri