Başkan Saygılı, yazılı bir açıklama yaparak, Bakanlık ile Dünya Bankası tarafından yürütülen "İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler" projesi kapsamında İzmir'in 330 milyon 500 bin avro bütçeyle pilot il seçildiğini hatırlattı.

Yeni SHP’yi destekleyecek mi? Kılıçdaroğlu o iddialara yanıt verdi Yeni SHP’yi destekleyecek mi? Kılıçdaroğlu o iddialara yanıt verdi

Projenin kentte hayata geçirileceğini vurgulayan Saygılı, özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin eski yönetiminin başlattığı ancak tamamlanamayan kentsel dönüşüm projelerine dikkat çekti. Saygılı, bu projelerin devam ettirilmesiyle ilgili ilk adımı atacaklarını belirtti.

Saygılı, şu açıklamalarda bulundu: "Üst limiti 2,5 milyon lira olan, yüzde 0,69 finansman fırsatıyla kentsel dönüşüm faaliyetlerini hızlandırmayı planlıyoruz. Hak sahiplerine 180 ay vadeyle ödeme imkanı sağlayarak nitelikli bir süreç yürüteceğiz. Ayrıca, üzerine kayıtlı bir konutu olmayan orta ve dar gelirli vatandaşlarımıza, şehit ve gazi yakınlarına, emeklilere ve engelli bireylere yıllık yüzde 0,25 finansman indirimi sağlayacağız. İzmir'in sorunlarını çözmek için kararlılıkla çalışıyoruz."

Kaynak: AA