Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi parti liderlerini kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi parti liderlerini kabul etti

İzmir'in Konak ilçesinde yer alan Üçyol Metro İstasyonu'nda yürüyen merdivenin aniden ters bir hareketi ile yaşanan kazada 11 kişi yaralandı.

Olayla ilgili AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı yaptığı açıklama ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. İzmir'de bazı şeylerin hiç değişmedi vurgusunu yapan Saygılı, "Bu tür olaylar, şehir yönetiminde ciddi bir sorumsuzluğun ve ihmalkarlığın göstergesidir" çıkışı yaptı.

Saygılı'nın açıklamasında şunları aktardı:

“İzmir’de bazı şeyler hiç değişmiyor; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin insan hayatını umursamazlığı gibi. Aşağıdaki uyarıyı geçen sene yapmıştık. Maalesef, bugün yine Üçyol Metro Durağı'nda bir yürüyen merdiven arızası nedeniyle vatandaşlarımızın yaralandığını üzüntüyle öğrendik.  Bu tür olaylar, şehir yönetiminde ciddi bir sorumsuzluğun ve ihmalkârlığın göstergesidir.  İzmir gibi büyük ve önemli bir şehrin ulaşım altyapısının bu kadar zayıf olması kabul edilemez. Halkımızın can güvenliği her şeyden önce gelir ve bu tür ihmaller affedilemez.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimini, sorumluluklarını yerine getirmeye ve derhal gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.  Bu vesileyle, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, İzmirli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Kaynak: Bülten