in ,

AK Parti’li Sebahattin Güzel: Koltuklara değil hizmete sevdalıyız

Bergama’da, Belediye Başkanı Koştu ile koordineli çalıştıklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, “Hizmet belediyeciliği bizim işimizdir” dedi

ak-parti-sabahattin-guzel-koltuklara-degil-hizmete-sevdaliyiz

31 Mart yerel seçimleriyle yerelde iktidarın AK Parti’ye geçtiği Bergama’da 7 gün 24 saat hizmet için çabaladıklarını belirten AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, çalışmalarını Ege Telgraf’a anlattı. “10 yıldır Bergama’yı CHP yönetti ve ne yazık ki yapılan hiçbir şey olmadı” diyen AK Partili İlçe Başkanı Güzel, “Ne yazık ki, ilçemizi kötü bir durumda teslim aldık. Vatandaşımız yerel seçimlerde Bergama Belediye Başkanımız Hakan Koştu’yu göreve layık gördü. Kendisi hem çok sevdiğimiz, hem de 2006 yılından bu yana yönetimde birlikte çalıştığım biriydi. Meclis üyeliği nedeniyle de belediyede tecrübeli bir arkadaşımızdı. Geçmişte edindiği bilgi, birikim ve deneyimle şimdi Bergama’yı hak ettiği hizmete ulaştırmak için canla başla mücadele ediyor. Bizler de onunla birlikte çalışmaktan çok memnunuz” dedi.

PROJELERİ ANLATTI

İlçede birçok projeyi hayata geçirmek için belediye ile birlikte koordineli bir çalışma yürüttüklerini aktaran Güzel, “Bergama bizim her şeyimiz, elbette Bergamamız için üzerinde çalıştığımız birçok proje var. Yani yaptığımız tüm çalışmalar Hakan Koştu başkanımın ve bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber düşündüğümüz, geliştirip uygulamaya geçirmeye çalıştığımız projeler… Bergama’da şehir stadımız var. Gençlik ve Spor Bakanımıza gittik. Şehir merkezindeki stadyumu Millet Bahçesi olarak kazandırmak için belli bir aşamaya geldik. Bu stadın yerine millet bahçesi ve altına da otopark yapma gibi bir düşüncemiz var. Bergama’da çok büyük bir trafik sıkışıklığı var. Ne yazık ki belediyenin eski başkanı Mehmet Gönenç zamanında buraya bir kültür merkezi yaptı. O kültür merkezinin altında daha önceden 3 bin araçlık bir otopark planı vardı ama sadece 50 araçlık bir otopark yaptılar. Şimdi bu trafiği önlemek için şehir stadının altına daha önceden de planlandığı gibi 3 bin kişilik otopark yapacağız” diye konuştu.
“İlçemizin girişinden hastaneye kadar bir çevreyolu geçiyor. 2020 yılında Allah nasip ederse o alanı da projelendirip ilçemize bisiklet ve yürüyüş yolu kazandıracağız” diyen AK Partili Güzel, “Cumhuriyet Meydanı projesi yapıldı yine 2020 yılı içerisinde tamamlanacak. Zeytinpark da şu anda atıl durumda; kiralaması yapıldı. Bu bölgeyi de vatandaşımız için sosyal bir alan yapma düşüncemiz var. Ilıca Sosyal Tesislerimiz var, iyileştirme çalışmalarına başlıyoruz. Kamyon ve TIR garajımızı yapacağız. Şehir içindeki galericileri belirli bir alana taşıyacağız. Hizmet belediyeciliği AK Parti’nin işidir” ifadelerini kullandı.

‘HALKIN İÇİNE ÇIKMADILAR’

Her pazartesi belediyenin halk günü yaptığını da sözlerine ekleyen Güzel, “119 eski tabiriyle köy, 18 de merkez olmak üzere 137 mahallemiz var. Bin 800 kilometrelik bir yüz ölçümüne sahibiz. Hakan bey her pazartesi makamında vatandaşlarımızla bir araya geliyor. Biz, “Misafir on kısmetle gelir, birini yer, dokuzunu bırakır” düşüncesindeyiz. O yüzden ilçe binamızda muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı ağırlamaya devam ediyor, sorunlarını dinliyoruz. Belediye başkanımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz. Bergamalı hemşehrilerimiz bize güveniyor ve inanıyorlar. Bergamalı hemşerilerimizle her buluştuğumuzda insanlar hep daha önceki belediye başkanlarının kendileriyle bir araya gelmediğini anlatıyor, “Ne iş yaptı ne halkın içine çıktılar” diyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi ‘Biz halkımıza hizmetkar olmaya geldik. Koltuk sevdalısı değil, hizmet sevdalısı olarak göreve geldik. Bütün telefonları kendimiz açıyor, araya sekreterleri koymuyoruz” dedi.

‘7 GÜN 24 SAAT…’

“Belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, üyelerimiz… Hep birlikte et ve tırnak gibiyiz” diyen Güzel, “Meclis üyelerimizi zaman zaman yönetim kurulu toplantılarımıza ve mahalle ziyaretlerimize davet ediyoruz. Muhalefet bugüne kadar hiçbir şeyde ‘İyiye iyi, kötüye kötü’ demez. Ben bunu çok önemsiyorum. Ne yazık ki yaptığımız her şeye karşılar. Her şeye rağmen, 2023 ve 2024 yılları için hazırlıklarımız devam ediyor. Halkımızı mutlu etmek ve onlara hizmet götürmek için 7 gün 24 saat emirlerindeyiz. Belediye Başkanımız Hakan Koştu da gece gündüz çalışıyor, Bergama için hazırladığı projelerini bir bir hayata geçirecek. Bergama’mıza çok güzel yatırımların gelmesi yakındır” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

hayaller-ulkesi-gamonya-5-ocakta-izmirde

‘Hayaller Ülkesi Gamonya’ filmi özel gösterimi ile 5 Ocak’ta İzmir’de!  

chp-ilceme-herseyim-feda

“CHP ve ilçeme her şeyim feda”