in ,

AK Partili Sürekli CHP’lilere sert çıktı!

AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında, korona virüs mücadelesinde yoğun çalışan sağlık çalışanlarının dinlenmeleri için otel tahsis edilmesi konusunda yaşanan polemiğe dahil oldu.

kerem-ali-surekli

Büyükşehir Belediyesi, Balçova’da yurt kiralayıp Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına tahsis edebileceğini açıklamıştı. Üniversite Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada ise “Hiçbir kurumdan böyle bir talebimiz olmadı” ifadeleri yer almıştı.

Sözkonusu açıklama üzerine, Başkan Tunç Soyer, “Sağlık çalışanlarımızdan talepler geliyor. Bu konuda beklentileri var. Talebimize karşı tavırları çok üzücü. Bu nasıl bir kibirdir anlamış değilim” demişti Ortaya çıkan duruma AK Partili ve CHP’li siyasetçilerden birbirlerini suçlayıcı açıklamalar arka arkaya gelmişti.

AK Parti’den son açıklama İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den geldi. Sürekli sosyal medyada şunları yazdı: “İşi çığrından çıkardılar, bazı CHP’li siyasetçiler için koronavirüs mücadelesi; AK Parti ve kurumlarla savaşa dönüştü. Yalan yanlış bilgilerle kılıç sallıyorlar. Dokuz Eylül Üniversitesi için de gerçeklikten uzak bir gündem yaratıp meseleyi çarptırıyorlar. Üniversitenin geçmiş tarihli bir SMS duyurusunu, yeni bir belge gibi gösterip İzmirli’leri yanıltıyorlar. Eleştirmek başka; saldırmak ve gerçek dışı bilgilerle siyasi çıkar sağlamaya çalışmak başkadır. Acilen, kamuoyunun gözünü boyamaktan, topluma korku salmaktan vazgeçip yapıcı bir tutum takınmalılar. Herkes müsterih olsun; bugün suyu bulandıranlar da dahil; tüm milletimizle birlikte bu badireden sağ salim ve birlik beraberlik içinde çıkacağız.”

baskan-veysel-sahin-birlikte-asacagiz

Yurt polemiği büyüyor: MHP’li Şahin de katıldı

koronadan-501-kisi-hayatini-kaybetti

Koronavirüs 76 can daha aldı: Hayatını kaybedenlerin sayısı 501 oldu