in ,

AK Partili Sürekli’den CHP’ye’proje bile üretemiyorlar’ eleştirisi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ikinci otoyol üzerinden ve İzmir’e yapılacak yatırımları hükümet tarafından engellendiği iddiaları ile ilgili konuştu.

ak-partili-surekliden-chpye-proje-uretemiyorlar-elestirisi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ikinci otoyol üzerinden ve İzmir’e yapılacak yatırımları hükümet tarafından engellendiği iddiaları ile ilgili konuştu.

İzmir’in trafik sorununu görmezden geldikleri gibi, sorunu çözecek projeleri de olmayanların, İzmir’e hizmet etmek isteyen AK Parti’yi engellemek için ellerinden geleni ardına koymadıklarını ifade eden Başkan Kerem Ali Sürekli, ‘’Yine afakî, yine bilimden ve gerçeklikten uzak, yine İzmirliyi yanıltıcı söylemler ve saldırılar! CHP yaklaşımı şimdi de 2. Otoyol üzerinden yağma ve rant suçlaması ile sahnede! Menderes’in doğasını çöplüğe dönüştürme peşinde olanlar yani (!) Bu kenti yöneten CHP’li belediyelere, bazen tekrarlamak gerekiyor, başka türlü olmuyor, Biz de tekrarlayalım dedik! 2. Otoyol projesinin ormanları yok edeceğini söylemişler. Henüz etüt ve fizibilite çalışmaları süren bir proje için bu kanıya nasıl varmışlar anlamadık! Diyelim ki; kendileri ön çalışma yapmışlar, ki çok zor! O zaman rapor etsinler; hangi proje detayı ile ne kadar yeşil alan yok olacak, açıklasınlar? İzmir; hiç bu kadar kulaktan dolma, önyargılı, sığ bilgilerle büyükşehir belediye başkanlığı sergileyeni görmedi!’’ dedi.

‘İzmirli hemşerilerimiz çözüm bekliyor’

Her fırsatta, ‘’Yapılanı eleştirelim, fırtına koparalım, dört koldan sallayalım engelleyelim de insanların kafası karışsın’’ taktikleri kabak tadı verdiğini ifade eden Başkan Sürekli, ‘’Belediyecilik, bilimsel çalışma gerektirir, ayakları yere basan işler ve söylemler üretme makamıdır. Hatırlatırız. Ağızlarını her açtıklarında ‘rant, doğa, yağma’dan dem vuranların, kendi çıktıkları ihalelerle ilgili İzmir halkını bilgilendirmelerini bekliyoruz. Daha doğrusu İzmirli hemşerilerimiz; temel sorun ve beklentilerinin çözümünü bekliyor’’ dedi.

‘Yatırımlar yaptık yapmaya da devam ediyoruz’

CHP’nin suni gündemden başka bir icraatının olmadığını dile getiren Başkan Sürekli, ‘’Devletin yatırımları ve aşamalarından; daha da vahimi, kendi yaptıklarından, yapamadıklarından bihaberler. CHP’li yerel idareye önerimiz; biz İzmir için çalışmaya devam ederken, iyi ders çalışmalarıdır. İzmir’e, AK Parti hükümetlerince, yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Konak Tüneli, Sabuncubeli Tüneli, çevre yolu, havalimanı, barajlar ve daha çok sayamayacağımız projeyi bitirdik. İzmirliler için birçok projeyi hayata geçirmek içinde devam ediyoruz. Son olarak, İzmirli sporseverlerin özlemle beklediği, Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nu bitirdik. Göztepe artık kendi evinde, kendi semtinde oynamaya başladı. Alsancak Stadyumu’nun yapımı engellemelerle, geç başladı, devam ediyor, kısa sürede o da bitecek. Karışıyaka’nın stadını engellemeselerdi, başlamış olacaktık ve bugün onu da bitirmiş olacaktık. AK Parti’nin iktidarda olduğu 18 yılda, İzmir’e yapılan yatırımla, AK Parti’den önceki 18 yıllık iktidarın yaptığı yatırımı, yan yana getirip kıyaslanamaz bile’’ dedi. 

bornovada-misket-uzumu-icin-yeni-baglar-olusturuluyor

Dünyaca ünlü Bornova Misket Üzümü için yeni bağ oluşturuluyor

gaziemirde-temizlik-seferberligi

Gaziemir’de temizlik devrimi