in ,

Akgül: Sevgi-barış-hoşgörü dili egemen kılınacak

CHP İzmir il eski yöneticisi Şirin Akgül, 15 Aralık’ta yapılacak Çiğli İlçe Kongresi’nde ilçe başkan adayı olduğunu açıkladı. Akgül, ilçe başkanı olması durumunda 5 ilkeyle hareket edeceğini belirtti

sirin-akgul-chp-cigli

“Sevgiyi gönüllere ekmek için, saygıyı olmazsa olmazımız yapmak için, sokağın gücünü örgütle harmanlayarak hep beraber, kol kola omuz omuza güzel ve güneşli günlere yürüyeceğiz…” sözleriyle CHP Çiğli İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Şirin Akgül’ün, 15 Aralık tarihinde gerçekleşecek kongrede yeniden aday olduğunu açıklayan mevcut ilçe başkanı Mert Özcan ile yarışması bekleniyor.
Çiğli’nin demografik yapısını oluşturan Alevi, Sünni, Göçmen, Doğulu tüm kesimlerle kurduğu iyi ilişkiler ile tanınan deneyimli siyasetçi Şirin Akgül, seçilmesi durumunda kavga değil barış ve hoşgörü dili kullanacağı sözünü verdi.

24 saat ulaşılan başkan

Çiğli İlçe Başkan Adayı Şirin Akgül, seçilmesi durumunda nasıl bir yönetim anlayışı içinde olacağını, “Belediye ve ilçe örgütü arasında köprü olup, Belediyemizin faaliyetlerini sahada anlatıp ilçemizdeki parti bayrağımızı daha yukarıya çıkaracağız. Çiğli’nin kanayan yarası işsizlik. İşsizliğin azaltılması için elimi taşın altına koyabilecek cesarete ve tecrübeye sahibim. 24 saat sokakta olacak ve her an ulaşılabilecek bir ilçe başkanı olacağım. Parti içindeki tüm küskünlük ve kırgınlığı bitirmek için arkadaşlarımla beraber seferber olacağım. Gençlerimizi ve kadınlarımızı partide söz sahibi yapacağım. Partimizin dili; sevgi, kardeşlik ve dostluk olmalı. Kavga gürültü ile işimiz olmayacak. Partimizin ve örgütümüzün emrinde ve hizmetkarı olacağım. Bizim mücadelemiz AK Parti ile. Biz işçinin, emekçinin, halkın yanında olacağız” sözleriyle dile getirdi.

Çiğli’nin hasret kaldığı…

Cumhuriyet değerlerinin ve kazanımlarının büyük tehlike altında olduğunu ve bunu bertaraf etmenin ancak CHP çatısı altında toplanmakla mümkün olacağını kaydeden CHP Çiğli İlçe Başkan Adayı Şirin Akgül, “Kucaklayıcı, birleştirici ve kapsayıcı yaklaşımdan vazgeçmemeliyiz. Bu süreçte taşın altına elimi koymam gerektiğini hissettim. Örgütten gelen yoğun ısrar üzerine de aday olma kararı verdim. Çiğli’nin hasret kaldığı barış, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü dilini egemen kılacağım. İlçe örgütümüzde kadınlara ve gençlere hak ettikleri değeri ve yeri vereceğim. Parti içi hizipleşme ve ötekileştirmeyi yok edeceğim. Bir grubun değil herkesin ilçe başkanı olacağım. Tüm partililerimizin ve ilçe sakinlerimizin sorun ve talepleriyle birebir ilgileneceğim” diye konuştu.

Çarşaf liste talebi

CHP Çiğli İlçe Başkan Adayı Şirin Akgül, delegelere ulaşıp kendilerini ve nasıl yöneticilik yapacaklarını anlatmayı sürdürdüğünü belirterek, kongrede çarşaf liste talebinde bulunacağını söyledi. Akgül, konuyla ilgili mesajını, “Delegelerimizle görüşmek için arıyorum. Örgütün bir vicdanı var. Kazanacağımızı düşünüyorum. Kaybetsem de önemli değil. Kazanan arkadaşımın elini kaldırır ve sonuna kadar da yanında dururum. Bugüne kadar olduğu gibi her zaman partimin emrinde olacağım. Kongrede delegelerimizi özgür ve hür iradeleriyle, kimsenin baskısı altında oy kullanabilmeleri için çarşaf liste talebinde bulunacağım. Çarşaf liste ile gidilirse herkes özgür iradesiyle baskı hissetmeden oyunu kullanacak” şeklinde verdi.

“Partiye döndüreceğim”

Parti içinde oluşan küskünlük ve kırgınlıkları sona erdirmek için her üyeyi tek tek arayacağını, yanlarına gideceğini ve mutlaka ikna edeceğini anlatan Çiğli İlçe Başkan Adayı Akgül, “Partide zaman zaman çeşitli nedenlerle kırgınlıklar oluştu. Kırgın ve küskün olan, kendini dışlanmış hisseden tüm üyeleri tek tek arayacağım, kapılarına gideceğim, çayını kahvesini içeceğim. Onları partiye tekrar katmak ve küskünlüklerini sona erdirmek için elimden geleni yapıp ikna edeceğim. Hepsi bizim dostlarımız, yol arkadaşlarımız. Çiğli’de esen soğuk rüzgarı ılık bir havaya çevireceğim. Burada tropikal iklim olacak ve her çeşit bitki, meyve yetişebilecek” ifadelerini kullandı.

Rakibe başarı dileği

Kongrede rakibi olan mevcut ilçe başkanı Mert Özcan’a başarılar dileyen Şirin Akgül,, “Mevcut ilçe başkanı son derece beyefendi , düzgün bir partili arkadaşımız. Geçmiş dönemde seçim kazandırmış, emeği var. Bu bir yarıştır. İlçe başkanıyla bir sıkıntımız yok, olamaz da. Sadece biz daha iyi yapabileceğimize inanıyoruz. Ona da başarılar diliyorum” dedi.
Partisinin belediye başkanı Utku Gümrükçü’nün deneyimli bir siyasetçi olduğunu, seçilmesi durumunda uyumlu bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini kaydeden CHP Çiğli İlçe Başkan Adayı Şirin Akgül, aday olduktan sonra randevu talebinde bulunduğu başkan Gümrükçü’nün kendisine hala dönmemesini ise eleştirdi.

“Liyakatli insan yok mu?”

Akgül, “Utku başkan deneyimli bir siyasetçi. Koca bir ilçeyi yönetiyor. Mutlaka eksikler olacaktır. Çiğli’de liyakatli insan olmadığı için mi dışarıdan bazı müdürler atandı. Çiğli’de liyakatli inan çok. Çiğli’yi Çiğli’de oturanlar, Çiğlililer yönetmeli. Toparlayıcı bir yönetim anlayışı sergilenmeli. İyi bir başkanlık yapacağını umut ediyorum. Adaylık açıklamamla beraber kendisinden görüşmek için randevu istedim. Ancak henüz dönüş yapılmadı. Ben partimin adayıyım sonuçta. O da ilçemizde benim partimin belediye başkanı. Destek verebilir de vermeyebilir de. Ancak partili olduğumuz için bile olsa görüşme talebimize dönüş yapmalıydı” diye konuştu.

Halide Polatlı / Özel Haber

haytaptan-fayton-tepkisi

HAYTAP’tan fayton tepkisi: Takipçisiyiz

bizim-niyetimiz-gonulleri-kazanmak

“Bizim niyetimiz gönülleri kazanmak”