CHP İzmir Urla Belediye Başkan adayı Selçuk Balkan kimdir, kaç yaşında, nereli? CHP İzmir Urla Belediye Başkan adayı Selçuk Balkan kimdir, kaç yaşında, nereli?

31 Mart yerel seçimi için nefesler tutuldu. Bu süreçte en merak edilen konulardan biri de partilerin il ve ilçeler için belirlediği adaylar. Vatandaşlar, seçime giderken kendileri için en doğru kararı vermek üzere adayları araştırmaya devam ediyor. MHP İzmir Çeşme Belediye Başkan adayı ise Esat Tanık oldu. Esat Tanık kimdir?  Esat Tanık nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

ESAT TANIK KİMDİR?

1980 yılında İzmir'de doğan Esat Tanık, genç yaşlarda tenis sporuna ilgi duymaya başladı. Romanya'ya giderek tenis eğitimi alan Tanık, 1991 yılında "genç milli tenis oyuncusu" unvanını kazandı. 12-14 ve 16-18 yaş gruplarında katıldığı yarışmalarda Türkiye şampiyonu olan Tanık, Avrupa Ferdi ve Takım Şampiyonaları'nda ülkemizi başarıyla temsil etti.
Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1998 yılında profesyonel tenis kariyerine adım atan Esat Tanık, kısa sürede önemli başarılar elde etti. Uluslararası arenada tanınan bir sporcu haline geldi. 26 yaşında profesyonel tenis kariyerini sonlandırdıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Texas Tech Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra Esat Tanık, kendi tenis akademisini kurdu. Sporcu kimliğini eğitmenlikle birleştirerek, genç sporculara tenis eğitimi verdi. Bu alanda önemli bir rol üstlenen Tanık, sporun yaygınlaşmasına ve gençlerin yeteneklerini geliştirmesine katkı sağladı.

Kaynak: Ege Telgraf