Yaşamkent’te kurulacak pazar yeri için yer tahsisi yapılacak Yaşamkent’te kurulacak pazar yeri için yer tahsisi yapılacak

Aksaray’da son günlerde hava sıcaklığının düşmesinin ardından, sabah saatlerinde yağmaya başlayan yılın ilk karı öğle saatlerinde etkili oldu. Meteorolojinin uyarılarının ardından Aksaray’da beklenen kar yağışı şehir merkezinde etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde hafif başlayan kar yağışı öğle saatlerinde 5 derece sıcaklıkla birlikte yağmaya devam etti. Kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar yılın ilk karının keyfini çıkardı. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü tarafından kar yağışının gece saatlerine kadar zaman, zaman etkili olacağı tahmin edilirken, nüfusunun yüzde 80’inin geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığı kentte çiftçiler yağışı mutlulukla karşıladı.
Kar yağışını sevinçle karşılayan Temel Oruç (61), “Yani ne güzel, rabbimin nimeti bu zamanaymış demek ki şimdi yağdı. Elhamdülillah tabi ki dualar ediyoruz. İşte dua ettik cenabı Allah nasip etti. Yağdı ne güzel” dedi.
Seyhan Yokuş (43) ise, “Maşallah çok sevinçliyiz, çok mutluyuz. Allah’ım inşallah baya bir yağdırır. Herkesin yüzü güler, çiftçilerimizin yüzü güler. Allah devletimize milletimize zeval vermesin” diye konuştu.
Kar yağışının geciktiğini belirten Serdar Gökoğlan, “Ağabey kar gecikti. Gerçekten, gecikti. Onuncu ayda yağması gereken kar, rahmet şimdi yağdı. İnşallah bereketli olur. Devamı gelir inşallah, böyle 1 metre kar yağar” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA