in ,

‘Aktif bir rol üstlenmek istediğine yorumladık’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, “İnciraltı meselesi konuşuluyor İzmir’de. Herkes var. Ancak biz yokuz. Bura da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de olması lazım” sözlerine İNGEDER’den yanıt geldi

inciralti-tayfun-karabulut

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 2020-2021 Eğitim- Öğretim yılı için eğitime yönelik destek projelerini ve ulaşım önlemlerini anlattı. Toplantıda Başkan Soyer, basının da gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kentteki programı hakkında bilgilendirilip davet edildiniz mi? Nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna yanıt veren Soyer, “Doğrusu yadırgıyorum. Sonuçta İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimle gelmiş en önemli otoriterlerden biri. Biz de çağrılmalıydık. Maske meselesi bizim hükümetin önüne geçtiğimiz başarı hikayesidir. Biz de bir şeyler yapıyoruz ve sorunları bilmemiz hakkımız. İnciraltı meselesi konuşuluyor İzmir’de. Herkes var. Ancak biz yokuz. Bura da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de olması lazım. Sağlık Bakanımız içinde bunlar geçerlidir” dedi.

‘BİZİ MUTLU ETTİ’

Başkan Soyer’in İnciraltı ve Bahçelerarası ile ilgili sözlerine İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut, sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. “Yıllardır söyledik, çağrılar yaptık” diyen Başkan Karabulut, şu açıklamalarda bulundu: “İnciraltı planlanması sadece biz İzmirli toprak sahiplerinin sorunu değil, İzmir’in sorunudur” diye. İzmir Büyükşehir Belediyesi son yıllarda sanki İnciraltı diye bir yer yok veya yıllardır mağdur olan İzmirli aileler yokmuş gibi” davranması bizlerde derin üzüntü yaratmıştır.

Ankara’nın bugün sorunu sahiplenmesi, maalesef Tunç Soyer başkanımızın bugünkü “İnciraltı toplantısında biz neden yokuz” sitemini getirdi. Bu sitemde haksız olduğunu düşünüyoruz; çünkü şehrimizi her yönden büyütecek; İnciraltı’nın planlanması için Ankara’dan önce, bizlerden önce, hareket etmesi gereken makam İzmir Büyükşehir Belediyesi olmalıydı. Sözleriniz bile vardı. Keşke bu çıkışı bizler köprüye çıkıp son umut olarak Sayın Cumhurbaşkanımız’a seslenmeden önce gerçekleştirseydi. Bugüne kadar bizim endişemiz Sayın Soyer’in konuya olumsuz yaklaşmasıydı. Bizlere sitem etmesini artık bu konuda daha aktif bir rol üstlenmek istediğine yorumluyoruz. Ve bu bizleri mutlu ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı sayın Tunç Soyer’in bugünkü gecikmiş çağrısını biz İzmirli, İnciraltı toprak sahipleri olarak önemsiyoruz ve teşekkür ediyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemizin samimi, olumlu ve yapıcı katkıları ile daha hızla çözüm sağlanarak İnciraltı’nı kazanacaktır. İnciraltı’nın bugüne kadar ve sonrasında samimi olarak katkı sağlayan, sağlayacak herkese çok teşekkür ediyoruz.” (Haber Merkezi)

ankarada-esten-saldiri

Ankara’da bir kişi eşini parkta silahla vurdu!

cumhurbaskani-erdogan-alaziga-gidiyor

Cumhurbaşkanı açıkladı: Yeni koronavirüs yasakları geldi!