in ,

AKUT Başkanı Şalcı: “İzmir’de beklediğimiz deprem bu değil. Yeni depreme hazırlıklı olun ”

Karabağlar Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı Başkan Muhittin Selivtopu’nun başkanlığında gerçekleştirildi

akut-baskani-salci-izmirde-bekledigimiz-deprem-bu-degil-yeni-depreme-hazirlikli-olun

Depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başlayan meclise Bayraklı’da arama kurtarma çalışmalarında görev alan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı‘yla, AKUT Rize Ekip Lideri Güçlü Uzunalioğlu ve AKUT İzmir Gönüllü Üyesi Murat Aras da katıldı. Ayrıca CHP İlçe Başkanı Mehmet Türkbay‘la AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Emre Kürekçi de toplantıyı izledi.

Meclis kararıyla deprem çalışmaları hakkında bilgi veren Şalcı, İzmir’de yaşanan depremin başka bir fayda yaşanan kırılma olduğunun altını çizerek, “Biz İzmir’de deprem bekliyorduk. Ama İzmir’de beklediğimiz deprem bu  değil. Başka bir fayda yaşanan kırılmadan olan bir deprem yaşadık. İzmir depremine hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

Şalcı, bugün (2 Kasım) sekiz enkazda çalışma yapıldığını ifade ederek, “Şu anda iki enkaz kaldı. Yarın sabah bu çalışmaların biteceğini tahmin ediyoruz. Tabii ateş düştüğü yeri yakar. İzmir’i zor bir süreç bekliyor. İzmir’de belediyelerin çalışmalarda çok ciddi desteğini gördük. Karabağlar Belediyesi’ne bu konuda teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız” sözlerine yer verdi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, depremin değil binaların öldürdüğünü belirterek, “Bizim aldığımız kararların temelinde insan hayatını tehlikeye atmayan sağlam binalar yapmak var. Umarız ki bundan sonra insanlarımızın hayatını koruyacak projeler hayata geçer” ifadesine yer verdi.

 

Haber – Mazlum Vesek

 

ikizlerin-cansiz-bedenlerine-ulasildi

İkizlerin cansız bedenlerine ulaşıldı

riza-bey-apartmani-enkazinda-17-kisinin-cansiz-bedenine-ulasildi

Yine acı haber! Depremde can kaybı 92’ye yükseldi