in ,

Aliağa’daki yasakta can dostlar unutulmadı

Sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlarının mağduriyet yaşamaması için tüm önlem ve tedbirlerini üst seviyede tutan Aliağa Belediyesi, bu süreçte sokaklarda yalnız kalan can dostlarını da unutmadı

aliagadaki-yasakta-can-dostlar-unutulmadi

‘Doğadaki her canlı değerlidir’ ilkesiyle hareket eden Aliağa Belediyesi, bu zorlu süreçte sokakta yiyecek bulmakta zorlanan merkez ve dış mahallelerdeki tüm sevimli dostlarımızın yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için mama ve su dağıtımları yapıyor. Veterinerlik birimi tarafından gerçekleştirilen mama ve su dağıtımları hafta boyunca ilçe genelinde periyodik olarak devam edecek.

Vatandaşlar ayrıca, can dostlarımız ile ilgili yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta Hilal Masa ALO 153 hattını arayarak ya da 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp çözüm hattına mesaj göndererek yardım talebinde bulunabiliyor.

VETERİNER KLİNİKLER GÖREVLERİ BAŞINDA

Sokağa çıkma yasağının yaşandığı süreçte ilçede bulunan can dostlarının bakımı ve beslenmesi için de veteriner klinikler hizmet vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Aliağa’da, Belediye Veterinerlik birimi ile birlikte 12 Nisan 2020 Pazar günü Vetalia Kliniği (Tel No: 0537 045 7754) hizmetlerini sürdürecek.

baskan-idug-bir-gulucuk-tum-yorgunluga-deger

Başkan İduğ: “Bir gülücük tüm yorgunluğa değer”

bayrakli-belediyesinden-evlere-ekmek-servisi

Bayraklı Belediyesinden evlere ekmek servisi