in ,

Altay sevgisi uğruna tüm stadı temizlediler!

Altay’ın 18 yıl sonra Süper Lig’e müsabakada sınırlı kontenjan ile oynanması nedeniyle bir grup Altay taraftarı, stadyumun temizliğini üstelenen firmada işe girdi, stadı temizledi; tarihi güne tanıklık etti

altay-sevgisi-ugruna-tum-stadi-temizlediler

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle seyircisiz oynanan spor müsabakaları; birçok taraftarı sevdikleri kulüplerden ayrı düşürdü. Geçtiğimiz günlerde Altay ile Altınordu arasında oynanan 1.Lig Play-Off Finali müsabakasında bir grup taraftar sevdikleri armayı sahada görmek adına büyük bir fedakarlıkta bulundu.

‘TÜM STADI TEMİZLEDİLER’

Altay Tribünlerinde yer alan ‘Eskiİzmir’ isimli taraftar grubunun üyeleri; Altay’ı 18 yıl sonra Süper Lig’e taşıyan maçın kısıtlı bir seyirci kitlesi ile oynanması nedeniyle tribüne giremeyeceğini öğrenerek ilginç bir yönteme imza attı.

Maça girememe ihtimali olan taraftar grubunun üyeleri, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun temizliği ile ilgilenen özel temizlik firmasına ulaşarak çalışmak istediğini iletti. Maçtan bir gün önce İstanbul’un yolunu tutan fanatikler, müsabaka öncesi ve sonrası stadyumun temizliğini yaptı. Verdikleri emeğin karşılığını Altay Spor Kulübü’nün yeniden eski günlerine dönüşüne şahitlik ederek alan taraftar grubundan Volkan Bolat, o günü canlı yaşamanın her şeye bedel olduğunu söyledi.

‘YORULDUK AMA DEĞDİ’

Hayatlarının Altay olduğunu söyleyen Bolat, “Bizim çocukluğumuz, gençliğimiz, yetişkinliğimiz bu arma peşinde geçti. Altay 3. Lige düştüğünde de köy köy, kasaba kasaba yılmadan peşinden gittik. Böyle bir günde takımımızı yalnız bırakamazdık. Kontenjan olmadığını öğrenince temizlik firması ile iletişime geçtik. Kendilerine durumu anlatıp Altaylı olduğumuzu söyleyince sağ olsunlar kabul ettiler. Bir gün önce İstanbul’a ulaştık. Tüm stadı temizledik. Karşılığını da Altay’ımızın tarihi şampiyonluğuna şahitlik ederek aldık. Çok yorucuydu ama değerdi ve değdi… Dünyanın bir noktası olsa biz Eskiizmir taraftar grubu olarak Büyük Altay’ımızın başında oluruz” dedi.

Utkucan Akkaş / Özel Haber

liderlerden-kobilere-enerji-verimliligi-icin-ipuclari

Liderlerden Kobi’lere enerji verimliliği için ipuçları

izmirdeki-silahli-dehsette-bir-kisi-hayatini-kaybetti

İzmir’deki silahlı dehşette bir kişi hayatını kaybetti