İzmir doğumlu merhum Yaşar Adalı, son 20 yılını geçirdiği Isparta'da çocuklara Altay sevgisi aşılamak için İzmir'den aldığı kulübün lisanslı ürünlerini hediye ederek taraftarların gönlünde taht kurmuştu. Adalı'yı unutmayan Altaylılar, yaşadığı şehirde vefa örneği sergileyerek yardımda bulundular.

Galatasaray, Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor Galatasaray, Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Yardım ve Destek
Altaylı temsilciler, Isparta Yenice İlkokulu'na giderek taraftarların topladığı öykü kitabı, eğitici yayınlar, mikroskop, kırtasiye ve spor malzemelerini çocuklara hediye etti. Okulun kütüphanesinde "Altaylı Yaşar Adalı Köşesi" oluşturuldu. Altay Sosyal Dayanışma Spor Kulübü (ASDSK), Altay Fikir Platformu, Forza Altay ve Büyük Altay gibi oluşumların birlikte gerçekleştirdiği etkinlik büyük beğeni topladı.

Süreklilik Vurgusu
Ziyarette yer alan Altay camiasının sevilen isimlerinden Aybars Akoğlu, "Okulun ihtiyaçlarını karşılamak için irtibatımız devam edecek" diye konuştu. Bu etkinlikle Altay taraftarları, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Altay taraftarlarının bu örnek davranışı, sosyal sorumluluk bilincini artırarak benzer projelerin çoğalmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kaynak: İHA