in ,

Altılı Masa’da üç isim konuşuluyor!

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını belirlemek için bugüne kadar İmamoğlu, Yavaş ve Kılıçdaroğlu’nun isimlerinin gündeme geldiğini, ancak adayın “seçilebilecek” biri olması gerektiğini söyledi

altili-masada-uc-isim-konusuluyor

Kahramanmaraş merkezli depremler öncesinde seçim tarihi 14 Mayıs olarak belirlendi. Ancak, yaşanan depremlerin etkisiyle Millet İttifakı’nın adayı henüz açıklanmadı.

Kulislerde, Altılı Masa’nın belirleyeceği cumhurbaşkanı adayı konusunda Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın isimleri sıkça geçiyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise adayın masa üyelerinden biri olacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da açıklamalarda bulundu.

TV100 canlı yayınında gazeteci Uğur Dündar’a konuk olan Karamollaoğlu, aday belirlemede geç kalmadıklarını ve şimdiye kadar aday konusunun masa gündemine getirilmediğini, yalnızca genel başkanların atıfta bulunduğunu belirtti.

Karamollaoğlu, konuşmasında şunları dile getirdi: “Altılı Masa cumhurbaşkanı adayını belirlemede gecikmedi. Başlangıçtan beri ‘cumhurbaşkanı adayı seçim tarihi belirlendikten sonra ilan edilecektir’ dedik. Ben burada bir gecikmenin olduğunu kesinlikle söyleyemem ama bundan sonra çalışmalar bu istikamette yapılacak. Yapacağımız toplantıda bu gündeme alınacaktı ama araya deprem girince biz bunu uygun bulmadık. Depremle ilgili bir toplantı yaptık, bunun arkasında bizim ev sahipliğimizde bir toplantı daha gerçekleşecek. Bu toplantıda mutlaka başkanlık konusu gündeme gelecek.”

“İmamoğlu, Yavaş, Kılıçdaroğlu gündeme geldi” diyen Karamollaoğlu, şimdiye kadar bu konunun hiç gündeme gelmediğini ancak Altılı Masa’da bulunan genel başkanların bu konuya atıfta bulunduğunu söyledi. Altılı Masa’nın bir sonraki toplantısının 2 Mart’ta gerçekleştirileceği belirtiliyor.

 

 

foca-huzurevi-sakinlerinden-depremzedelere-el-emegi-goz-nuru-destek

Foça Huzurevi sakinlerinden depremzedelere el emeği göz nuru destek

otomobil-dereye-uctu

Otomobil dereye uçtu