in ,

Ameliyat için doktor arıyor

Çiğli’de 6 aylıkken evlerinde çıkan yangında başının bir bölümü yanan, olay sonrasında konuşma yeteneğini kaybedip, yürüme güçlüğü çeken Mehmet Ali Durak’ın (28) ihtiyacı olan beyin ve estetik ameliyatlarını yapacak doktor bulunamadı. Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tetkikleri yapılan Mehmet Ali’nin ailesine, “Estetik ameliyat konusunda yapılabileceklerin en iyisini yaptık. Beyin ameliyatı ise çok riskli, ölümle sonuçlanması muhtemel” cevabı verildi. Aile, şimdi ameliyatı yapabilecek doktorları arıyor

ameliyat-edecek-doktor-araniyor

Ödemiş‘te süt almak için markete giden Emine Durak‘ın evinde, 28 yıl önce bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında evde olan 6 aylık Mehmet Ali Durak, alevler arasında kaldı. Emine Durak alevleri görüp evine koşarak bebeğini kurtardı. Başında ve vücudunda yanıklar oluşan Mehmet Ali Durak, 47 günlük yoğun bakım sürecinin ardından, Ege Üniversitesi Hastanesi‘nde yaklaşık bir sene tedavi gördü. Tedavisinin ardından taburcu edilen Mehmet Ali’ye farklı zamanlarda Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde estetik ameliyatlar yapıldı, ancak istenilen başarı elde edilemedi.

“Ameliyat edecek doktor arıyoruz”

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nin ameliyatı riskli bulduğunu belirten Mehmet Ali’nin ablası Sultan Durak, “Aslında biz bir heyetin Mehmet Ali’yi inceleyeceğini düşünmüştük. Ancak birkaç cerrah kardeşimin durumuna baktı ve estetik ameliyat konusunda yapılabilecek ameliyatı daha önce yaptıklarını söyledi. Beyin ameliyatı konusunda da, ‘Bu ameliyat oldukça riskli bir ameliyat, ölümle sonuçlanması çok muhtemel. Siz çocuğunuzun ölmesini mi istiyorsunuz?’ dediler. Biz de, ‘Tabi ki ölmesini istemiyoruz. Ama bu çocuk bu şekilde yaşamaya mahkum olmak istemiyor’ dedik. Şimdi biz Mehmet Ali’yi ameliyat edebilecek doktorları arıyoruz. ‘Ben bu ameliyatları yaparım’ diyebilecek bir doktor çıkmasını bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı‘ndan da bu süreci hızlandırmasını talep ediyoruz” dedi.

DHA

altay-kappele-kavusuyor

Altay Kappel’e kavuşuyor

chp-balcova-kadin-baskan

Balçova’ya kadın ilçe başkanı