in ,

Ankara el attı: İnciraltı için bayram sevinci

İnciraltı’nda yaşanan planlama sorununun çözümü için Ankara devrede. Tayfun Karabulut, Ankara’da Bakanlık yetkilileri ile görüştü

40 yılı aşkın süren plansızlık sorununa çözüm bekleyen İnciraltı toprak sahipleri, yaptıkları onlarca girişimin ardından geçtiğimiz günlerde kentte iki ayrı noktaya pankart asarak, Cumhurbaşkanı’ndan destek istediklerini duyurmuştu. Toprak sahiplerinin bu çağrısı Ankara’dan yanıt buldu. İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut, dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldıkları davet ile bugün Ankara’ya giderek bakanlık bürokratları ile İnciraltı’nın sorunlarının çözümüne ilişkin toplantı yaptıklarını duyurdu. Saat 16.00’da başlayan toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü. Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürümüz Mehmet Ali Kahraman’ın başkanlığında gerçekleşen AK Parti İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya da eşlik etti.

NELER YAŞANACAK?

Konuyla ilgili Ege Telgraf’a özel açıklamalarda bulunan İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Karabulut, “Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çağrının yanıt buldu. Davetli olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız’da Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürümüz Mehmet Ali Kahraman’ın başkanlığında gerçekleşen AK Parti İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya ve ilgili bürokratların katılımıyla gerçekleşen toplantıda İnciraltı’nın planlanması hakkında bir toplantı gerçekleştirdik. Gerçekten bakanlığımız bu konuda çok hassas bir planlama süreci yürüttüklerini öğrendik. Önümüzdeki süreçte İzmir için çok önemli gelişmelerin işaretini gördük. İnciraltı planlanması için fizibilite anlamında bazı çalışmalar yapılacak. Kısa zaman içerisinde tamamlanacak bu çalışmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile bir araya geleceğiz. Burada da konuların çok hızlı bir şekilde tamamlanması konusunda belli bir aşama kaydedildiğini gördük. Önümüzdeki hafta, Kurban Bayramı’nın hemen ardından da İzmirli vekilimiz Mahmut Atilla Kaya ile birlikte İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger’i ziyaret edecek, İnciraltı toprak sahiplerinin bugüne değin yaşadıkları süreç hakkında bilgiler vereceğiz” dedi.

‘ÇÖZÜME KAVUŞACAK’

Bakanlıkta düzenlenen toplantıdan çok ümitli ayrıldığının altını çizen Başkan Karabulut, “İzmirli’nin sesinin Ankara’dan bu kadar hızlı duyulabildiğini görmek açıkçası bizleri gerçekten çok mutlu etti. Bakanlık bürokratlarının yaptıkları açıklamalardan da İzmir konusunda bir hayli hassas davrandıklarını gördük. Yakın bir zamanda şeffaf bir şekilde İnciraltı’nın planlama çalışmalarının yürütüldüğüne ve kente bu çalışmaların detaylı olarak anlatılmasına şahit olacağız. İzmir’in 40 yıllık sorunun bugünkü hükümetimiz ile çözüm iradesine kavuştuğunu göreceğiz. Bizlere erken bayramı yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, bakanlarımıza, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya olmak üzere bugüne kadar bizlere destek veren tüm milletvekillerimize çok teşekkür ederiz. İnşallah İzmir ve İzmirli’nin İnciraltı’nı kazandığını çok yakın bir zamanda göreceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü

deva-partisinin-izmir-il-baskani-belli-oldu

DEVA Partisi’nin İzmir İl Başkanı belli oldu!

belarus-devlet-baskani-koronaviruse-yakalandi

Belarus Devlet Başkanı koronavirüse yakalandı