in ,

Ankara’dan İnciraltı çıkarması: “İzmir’in düğünü yakındır…”

Ankara’dan bir heyet İnciraltı planlanması hakkında bir dizi görüşme yapmak adına İzmir’e geldi

ankaradan-inciralti-cikarmasi-izmirin-dugunu-yakindir

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat ve Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve İmar Planlama Daire Cem Dedeş, İnciraltı planlanması hakkında bir dizi görüşme yapmak adına İzmir’e geldi. İnciraltı’nı yerinde inceleyen Kahraman ve Dedeş, gelinen süreç hakkında bilgi vermek için İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti. Ziyarete, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Deniz Doğan ve İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut da katıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat ve Varlıkları Koruma Genel Müdürü Kahraman’ın, İnciraltı planları konusunda İzmir’in tüm hassasiyetlerini gözeterek kente yeni nitelikli yeşil alanlar kazandırılması için bir planlama içinde oldukları, sağlık turizmi odaklı yapacakları planlama hakkında da İzmirliler ile beraber hareket etmek istedikleri bilgisini vererek planlar hakkındaki hassasiyet ve fikirlerini Vali Köşger ile paylaştığı öğrenildi.

‘İNANCIMIZ TAM’

Ziyaretin ardından Ege Telgraf’ın sorunlarını yanıtlayan İNGEDER Başkanı Karabulut, “İzmir’den sesimizi duyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve planı başından bugüne yakinen takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kuruma çok teşekkür ediyoruz. İzmir’in 40 yıllık sorunu olan İnciraltı planlama süreci hassasiyet ve dikkatle adım adım ilerliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Balçova Belediye Başkanımız Fatma Çalkaya zaten geçtiğimiz günlerde sürece destek açıklamaları yapmıştı. Artık İzmir’in düğün günü yakındır. İzmir’in doğru bir planlamayla nitelikli yeşil alanlar yönünden turizm yönünden istihdam yönünden ekonomi yönünden başarabileceğinin kanıtı İnciraltı olacaktır. Bu inancımız tamdır” diye konuştu.

Yağmur Gülü

benzine-bir-buyuk-indirim-daha-geldi

İzmir’de motorin 6 lirayı geçecek, benzin 7 liraya dayandı!

okullara-buyuksehir-destegi

Büyükşehir’den eğitime büyük destek