MEMDUH GÜNEY-EGE TELGRAF-İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 2024 yılı nisan ayı olağan toplantısının ikinci birleşimi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın seçim vaatleri arasında yer alan Anne Dayanışma Kartı gündeminde AK Partili meclis üyeleri eşitsizlik çıkışında bulundu. AK Parti Komisyon Üyesi Burçin Kevser Sevil daha önceki uygulamayı da hatırlattı ve “AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın vaatleri arasında yer alan bu uygulama 0-7 yaş arası çocuğu olan anneleri kapsıyordu. Biz bunun 0-4 yaş aralığında olmasından dolayı mutlu değiliz. Bu karar meclisten geçerse önümüzdeki ay çocuğu 5 yaşında olan anneler bu uygulamadan yararlanamayacak” ifadelerini kullandı.

Yayalar için kaldırımlarda düzenleme yapılıyor Yayalar için kaldırımlarda düzenleme yapılıyor

“VAR OLAN SİSTEMİ GELİŞTİRDİK”

Toplantıya başkanlık yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, önceki uygulamayı kaldırmadıklarını söyledi ve “Var olan sistemi geliştirdik. Vaatlerimi verirken belediyemizi altından kalkamayacağı yüklerin altına girmeyeceğimizi de söyledim. Umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda yardımlarımızı hep beraber çalıştırarak artıracağız” diye belirtti.

“VAY HALİMİZE”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Hakan Yıldız, “Açıklamalarınızı zamanında yapmadığınızı düşünüyorum. Uygulama kapsamında yaş aralığından kaynaklı olarak bir eşitsizlik yaşanacak. Bu süreçlere böyle başladıysak vay halimize” diyorum çıkışında bulundu.

Verilen önergeye AK Parti grubu ret oyu verirken Cumhuriyet Halk Partisi’nin verdiği evet oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.  

Kaynak: EGE TELGRAF