in ,

APİKAM’da koronavirüs vakası! Açıklama geldi…

Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesinde(APİKAM) bir çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Hasan Tahsin Kocabaş’tan açıklama geldi

apikamda-koronavirus-vakasi-aciklama-geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi‘nde (APİKAM) bir çalışanın da koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bu olaydan sonra APİKAM’ın karantinaya alındığı tüm çalışanlara koronavirüs testi yapıldığı belirtildi. APİKAM Koordinatörü Hasan Tahsin Kocabaş‘tan sürece ilişkin açıklama geldi. Kocabaş’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bugün “Apikam’da corona karantinası” haberinin yayınlanması üzerine, oldukça fazla telefon ve mesaj aldım. Bazı yanlış anlamaların oluştuğunu da üzülerek fark ettim. Bu yüzden durumu benden öğrenin istedim.
16 Temmuz günü #Apikam ‘da bir personelin rahatsızlanması üzerine, hastaneye yollandı. Covit testi “pozitif” çıktı. Bunun üzerine Belediyemiz İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nün hızla ilgilenmesi sonucu, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Konak İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, #Apikam ‘ın TÜM PERSONELİNE 17 Temmuz günü Covit Testi yapıldı ve sonuç tüm personel için NEGATİF çıktı. Ama yasal gerekle kurum 4 Ağustos’a kadar KARANTİNAYA alındı. Yani yasal prosedür uygulandı. Gerek Sağlık Müdürlüğü gerekse Belediyemiz, hepimizi tek tek takip etmektedir. Testi pozitif çıkan personelin de evde tedavisi sürmekte ve iyileşmektedir.
YANİ HEPİMİZ İYİYİZ. Kurumda da dezenfeksiyon yapılmıştır.”

bilim-kurulu-uyesi-uyardi-bayram-ziyaretine-gitmeyin

Bilim Kurulu üyesi uyardı: Bayram ziyaretine gitmeyin

kani-beko-bu-bir-iktidar-kurultayidir

Kani Beko: Bu bir iktidar kurultayıdır!