in ,

Artifex Ludens – Sanatla Oyun Sergisi İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak UCLG Kültür Zirvesi öncesi tüm kentte önemli sanat etkinlikleri başlıyor. “Artifex Ludens – Sanatla Oyun Sunay Akın Sanatın Oyuncakları Koleksiyonundan Bir Seçki” sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni; sanat, tarih ve oyuncaklar arasındaki ilişkileri inceleyen ortak bir sergide buluşturuyor.

artifex-ludens-sanatla-oyun-sergisi-izmirde

Artifex Ludens – Sanatla Oyun sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni sanat, tarih ve oyuncaklar arasındaki ilişkileri sorgulayan ortak sergide bir araya getiriyor. Çocukların; Van Gogh, Mozart, Edgar Allan Poe gibi ünlü sanatçı figürleriyle oynarken aynı zamanda ressam, oyuncu veya müzisyen olabildiğinin gösterildiği sergide bireyin sosyo-kültürel gelişimi açısından oyunların ve oyuncakların önemi ortaya koyuluyor. İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan eserler; 8 Eylül–8 Kasım 2021 tarihleri arasında İzmir’de izleyicilere sunuluyor.

Küratörlüğünü Marcus Graf’ın yaptığı Artifex Ludens – Sanatla Oyun sergisinde izleyici, kolektif kültürün ve hafızanın önemli dayanaklarını keşfetme şansını yakalıyor. 8 Kasım 2021 tarihine kadar Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açık kalacak sergi, hafta içi 11.00 –20.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

bayrakli-belediyesi-iefteki-standi-buyuk-ilgi-gordu

Bayrakli Belediyesi İEF’teki standı büyük ilgi gördü

apikamdan-99-yilinda-9-eylul-etkinlikleri

APİKAM’dan “99. yılında 9 Eylül” etkinlikleri