in ,

Asker uğurlama törenlerine yasak geldi!

İçişleri Bakanlığı, asker uğurlamaları sırasında kaydedilen görüntüler üzerine, 81 İl valiliğine corona virüs tedbirleri kapsamında toplu asker uğurlama törenlerine geçici süre izin verilmemesini istedi.

asker-ugurlama-torenlerine-korona-ayari

İçişleri Bakanlığı 81 İl valiliğine asker uğurlama töreniyle ilgili  bir yazı gönderdi. Bakanlık, valiliklerden  askere uğurlama törenlerinde vatandaşların toplu olarak biraraya  gelmesi koronavirüs salgını riskini artıracağı için bu faaliyetlerin geçici sür

Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen yazıda koronavirüs (Covid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması, düğün, konferans, seminer vb toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi olmak üzere bir çok farklı tedbir alındığı hatırlatıldı. Yazıda, alınan tedbirlere ilave olarak; askere alma süreci kapsamında, askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerini düzenlendiği, bu durumun ise salgın riskini artıracağı değerledirildiğinden, bu tür faaliyetlerin geçici süreliğine gerçekleşmemesi gerektiği belirtildi. (DHA)

 

yeni-korona-tedbirleri

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni koronavirüsü tedbirleri

doktor-baskandan-evde-kalin-cagrisi

Doktor başkandan vatandaşa ‘evde kalın’ çağrısı