in ,

Aşkla 3 bin 500 aileye destek!

Aşkla Buca Gönüllüleri Grubu, binlerce İzmirli aileye destek oldu

askla-3-bin-500-aileye-destek

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında İzmir’de başlatılan bir iyilik hareketi, adeta tüm Türkiye’ye ders olacak özellikler gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in öncülüğünde kurulan ‘Aşkla Buca Gönüllüleri Grubu’ salgından ekonomik anlamda kötü etkilenen 3 bin 500 aileye her gün destek oluyor. İşlerini kaybedip zor duruma düşen İzmirlileri yalnız bırakmayan grup, ailelere erzak ve temizlik ürünleri desteği veriyor. Grup kısa bir zaman dilimi içerisinde 30 ilçeye de ulaştı. Çalışmalarını Haziran ayı sonuna kadar devam ettireceğini belirten grup üyeleri salgında ikinci bir dalga oluşursa da vatandaşın yanında olmayı sürdürecek. Hemşeri İletişim Hattına (HİM) ve Kültürpark’taki erzak dağıtımına başvuran zor durumdaki ailelere ulaşan grubun içerisinde milletvekilleri ve meclis üyeleri de yer alıyor.

“GECE GÜNDÜZ”

Yaklaşık iki aydır yardıma ihtiyacı olan İzmirli aileler için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden grup üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Kalmaz, “Ne yazık ki karşı karşıya olduğumuz virüs oldukça tehlikeli bir düşman. Bu düşmanı alt edebilmek için uzmanların tavsiyelerine harfiyen uymalıyız. Biz ve Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. Başkanımız Tunç Soyer önderliğinde İzmir için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bunu da her fırsatta hem dile getiriyoruz hem de çalışmalarımızla gösteriyoruz. Ailelerimizden bile feragat edip gece gündüz çalışıyoruz. İzmirli’nin yanındayız” diye konuştu.

BAYRAMDA DA ÇALIŞACAKLAR!

Aşkla Buca Grubu’nun üyelerinden Kemal Acar, böyle bir iyilik hareketini oluşturan, bu harekete izin veren ve içerisinde yer alan tüm arkadaşları ile gurur duyduğunu ifade ederek, “Tunç Başkanımıza da teşekkür ederiz. Bayramda çalışmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 47 bin aileye, şeker, kolonya, lokum dağıtımı yapacağız. Bunun yanında Tunç Başkanımız ‘Askıda Su Faturası’ uygulamasını başlattı. Bu uygulama ile pandemi sürecinde su faturalarını ödemekte zorlanan ailelere destek olacağız. Şu ana kadar 2 ayda 250 bine yakın insana yardımımız dokundu” dedi.

Utkucan Akkaş

demir-ihracatcisi-kolaylik-bekliyor

Demir ihracatçısın malları limanda kaldı

yeni-zelandanin-yelken-sehri-auckland

Yeni Zelanda’nın yelken şehri: Auckland