Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, tüm İzmirlilere seslenerek herkesi saat 21.00'de gerçekleştirilecek "Işıkları Aç Kapat" eylemine katılmaya çağırdı.

Akdemir ailesini mutlu gününde yalnız bırakmadılar Akdemir ailesini mutlu gününde yalnız bırakmadılar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in öncülüğünde başlatılan ve ülke genelinde destek bulan eylemin ikinci gününde, Aslanoğlu İzmir'e özel bir davet yaptı. Eylemin iktidara yönelik bir uyarı olduğunu vurgulayan Aslanoğlu, "İzmir bu eylemlerin başkenti olacak. Memnuniyetsizlik içinde olan, geçim sıkıntısı çeken herkesi bu harekete katılmaya davet ediyorum" dedi.

‘HALKIN ÇEKTİĞİ SIKINTILARI GÖRMELİ’

Aslanoğlu, şunları ekledi: "AKP iktidarı, ülkenin ekonomik sorunlarına ve halkın sesine kulak tıkıyor. Biz de bu durumu protesto etmek için harekete geçiyoruz. Her akşam saat 21.00'de evlerimizde, iş yerlerimizde bir dakika boyunca ışıkları yakıp söndürerek sesimizi duyuracağız. Bu basit eylemle bile her şeyi anlatabiliriz. İktidar artık halkın çektiği sıkıntıları görmeli, duymalı."

‘SONUÇ ALININCAYA KADAR DEVAM EDECEĞİZ’

İzmir'in başkaldırı ve mücadele ruhunu taşıyan tüm vatandaşları, her akşam saat 21.00'de düzenlenecek bu eyleme katılmaya çağıran Aslanoğlu, "Sonuç alınıncaya kadar devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN