EGE TELGRAF- Kemalpaşa’da bulunan Mustafa Kemal Atatürk büstünün bulunduğu anıt alana kimliği belirsiz kişiler “Boş yapma Atatürk” yazısı yazarak çirkin bir saldırı gerçekleştirdi. Emniyet güçleri gerçekleştirilen saldırının faillerinin arandığını belirtirken yazılan cümle akıllara geçtiğimiz haftalarda A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt’un paylaşımını hatırlattı. Karakurt geçtiğimiz hafta elinde “Boş yapma Abdülhamid” yazılı bir kağıtla poz verip fotoğraf paylaşması sonucu sosyal medyada gündem olmuş ve birçok tartışma çıkmıştı.

‘ALTIN YERE DÜŞMEKLE PUL OLMAZ’

Meteoroloji'den Manisa'ya kar uyarısı Meteoroloji'den Manisa'ya kar uyarısı

Konuyla ilgili olarak CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, tepkisini dile getirdi ve “Kurtuluş gününde, adını kurtarıcısından alan Kemalpaşa ilçemizdeki Atatürk anıtına alçakça bir saldırı gerçekleştirildi” dedi. “Altın yere düşmekle pul olmaz” diyen Kılıç, “Bazı hain ve meczupların saldırmasıyla da Mustafa Kemal Atatürk değerinden bir şey kaybetmez. O heykel, o duvar silinir; Atamızın kalbimizdeki yeri silinmez!” dedi.

‘YUNAN GALİP GELSİN DİYEN ZİHNİYETLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR’

Bir açıklamada CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’dan geldi. Arslan, saldırıyı kınayarak “Keşke Yunan galip gelseydi diyen zihniyetle dün olduğu gibi bugün de mücadelemiz devam ediyor. Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyen büyük önderimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yaşasın Atatürk, yaşasın cumhuriyet” dedi.

Kaynak: Ege Telgraf