Urla Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilçeyi ziyaretinin 98. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na düzenlenen kalabalık kortej yürüyüşüyle başlayan kutlama programı, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ve çeşitli etkinliklerle devam etti.

17. Uluslararası Türkiye Tiyatro buluşması görkemli finalle tamamlandı 17. Uluslararası Türkiye Tiyatro buluşması görkemli finalle tamamlandı

A30 I6837

“Atatürk’ün mirasını yaşatmakta kararlıyız”

Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Balkan, "Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu toprakları ziyaret ettiği tarihtir. O, orduları denize döken büyük lider olarak dünya tarihine geçmiştir ve Urla'yı onurlandıran bu ziyareti ile ilçemiz için gurur verici bir anı oluşturmuştur" dedi. Balkan, Atatürk'ün mirasını yaşatma kararlılığını vurgulayarak, "Atatürk'ün devrimleriyle aydınlanıyor, yol haritamızı onun öğretileri doğrultusunda çiziyoruz. Urla olarak, ülkemizin bağımsızlığı ve birliği için azimle çalışıyoruz. Onun izinden yürüyerek ilçemizi daha yaşanabilir ve modern bir hale getirme gayretindeyiz" ifadelerini kullandı.

077 A4298

“Urla olarak Atatürk’ün izinden gitmeye devam edeceğiz”

Başkan Balkan, Atatürk'ün Urla'yı ziyareti sırasında ortaya koyduğu vizyonun etkisi altında ilçenin refahı için verdikleri mücadeleye vurgu yaparak, "30 Haziran 1926 tarihinde Urla'yı onurlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir minnet ve şükranla anıyoruz. Urla olarak, onun ilham verici örneğini takip ederek ilçemizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten