in

Avşa Adası nerede? Avşa Adası gezilecek yerler ve Avşa Adası ulaşım

Avşa Adası nerede ve Avşa Adası nasıl gidilir özellikle İstanbul’da yaşayan tatil severlerin sıkça sorduğu sorulardandır. İstanbul’un yanı başında buluna Avşa Adası kolay ulaşımı, muazzam manzaraları ve konforlu tatil seçenekleri ile tatilcileri kendine çekiyor. Avşa Adası otelleri, gezilecek yerler ve Avşa Adası ulaşım konularını inceliyoruz.

Tatil seçenekleri içinde konsept yapısı ve cazip seçenekleri ile dikkat çeken Avşa adası kolay ulaşımı ve özle tatil seçenekleri ile öne çıkıyor. Peki, Avşa Adası nerede, Avşa Adası ulaşım, Avşa Adası otel seçenekleri, Avşa Adasına nasıl gidilir, Avşa Adası apart Avşa Adası gezilecek yerler ve Avşa Adası nasıl gidilir gibi merak ettiğiniz konuları mercek altına alıyoruz.

AVŞA ADASI NEREDE?

Avşa Adası nerede sorusu Avşa Adası’nda tatil yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardandır. Marmara Denizi’nde buluna Avşa Adası, Balıkesir il sınırları içindedir. Avşa Adası Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlıdır. Avşa Adası’nın diğer adı ise Türkeli‘dir Avşa Adası İstanbul‘a yaklaşık 351 km uzaklıktadır. Deniz yolu ile ulaşım sağlanan Avşa Adası’na Bostancı ve Yenikapı’dan İDO seferleri ile ulaşmak mümkünüdür. Arabayla gitmek isteyenler de Tekirdağ Akport limanından araçlı vapurları tercih edebilirler.

AVŞA ADASI ULAŞIM NASILDIR?

Avşa Adası ulaşım için İDO seferleri tercih edilmelidir. İstanbul’dan Avşa’ya gitmek isteyenler Yenikapı ve Bostancı istasyonlarını kullanabilirler. Toplu taşıma için İstanbul Bostancı ve Yenikapı istasyonlarının tercih edilebildiği ulaşım rotasında arabayla gitmek isteyenler Tekirdağ Akport limanından kalkan araçlı vapur seferlerini tercih edebilirler.

AVŞA ADASI ULAŞIM FİYATI NE KADAR?

Avşa Adası ile Bostancı ve Yenikapı istasyonları arası ulaşım ücreti ekonomi sınıfı 95 TL’dir.

AVŞA ADASI OTELLERİ

Avşa adası otelleri incelendiğinde tatil konseptinize göre çok sayıda alternatif öne çıkıyor. 5 yıldızlı otel seçenekleri yanında Avşa apart, Avşa Adası pansiyon ve Avşa kiralık ev gibi seçeneklerin yer aldığı lokasyonda çeşitli sosyal imkânlarla tatilinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu noktada Avşa otelleri zengin seçeneler sunmakta, plaja yakın ve farklı konaklama seçenekleri sunan özellikleri ile misafirlerini beklemektedir.

AVŞA ADASI NASIL GİDİLİR?

Avşa Adası’na nasıl gidilir diye merak edenler deniz otobüsünü kullanmaları gerekiyor. Bu seçeneğin yanında kendi arabanız ile de Avaya gidebilirsiniz. Deniz otobüsü ile İstanbul’dan Avşa Adası’na ve Avşa Adası’ndan İstanbul’a ulaşım sağlanmaktadır.

AVŞA ADASINA ARABAYLA NASIL GİDİLİR?

Avşa Adası’na arabayla nasıl gidilir diyenler için de olanaklar sunulmaktadır. Kendi arabanızla Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüslerini kullanabilirsiniz. Çanakkale/ Bursa/ Balıkesir/ Bandırma hattını kullanmak isteyenler ise Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisi ile Avşa’ya kendi arabaları ile ulaşabilirler.

Dünyanın İncisi Boğaz’ın Eşsiz Anadoluhisarı

Edirne, lezzet tutkunları için son yıllardaki popüler şehir!