in ,

Aydın Büyükşehir’den kreş müjdesi

Sosyal belediyecilik adına önemli çalışmalara imza atan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydınlı çocuklara ve çalışan annelere kreş müjdesi verdi

aydin-buyuksehirden-kres-mujdesi

Geleceğimize yatırım yapıyoruzsloganıyla harekete geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde pek çok mahalleye kreş kazandırmak için kolları sıvadı. Efeler ilçesinde Adnan Menderes ve Girne Mahallesi’nde iki kreşin yapımına başladıklarını müjdeleyen belediye, Aydın’daki çocukların geleceğine yatırım yapmayı hedeflediklerini ve çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği modern kreşleri hizmete açacaklarını duyurdu.

“YENİ EĞİTİM YILINDA HİZMETE AÇACAĞIZ”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bu şehrin çocukları yarınlarımızın umududur. Çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz. Hizmete açacağımız Avrupa standartlarındaki modern kreşlerimizde çocukların ilk eğitimini tamamen uygulamalı, bilimsel eğitim modelleriyle almalarını sağlayacağız” dedi. Kreşleri özellikle çalışmak zorunda olan ekonomik durumu iyi olmayan aileler için düşündüklerinin altını çizen Çerçioğlu, “Bu kreşleri hizmete açarken başka hedeflerimizde var. Özellikle ekonomik durumu olmayan ailelerin hizmet almasına öncelik vereceğiz. Böylece eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına önemli bir adım atmış olacağız. Ayrıca çalışan kadınlar, anneler, çocuklarını huzurla ve güvenle emanet edeceği kreşlerimiz sayesinde iş hayatına daha fazla adapte olabilecekler. Kreşlerimizi önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz“ diye konuştu.

YENİ KREŞLER YOLDA

Geniş bahçeleri ve üniteleriyle modern iki kreşi Aydın’a kazandıracaklarını belirten Başkan Çerçioğlu “Ailelerden de gelen talepleri değerlendirerek iki mahallemize kreş kazandırıyoruz. Bundan sonra da yeni kreşler inşa etmeyi planlıyoruz. Aydın’a yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.
Adnan Menderes Mahallesi ve Girne Mahallesi’nde yapılan kreşlerden toplam 120 öğrenci yararlanacak. Adnan Menderes Mahallesi’nde 2 bin 40 metrekare üzerindeki arsada 400 metrekare olarak inşa edilecek olan kreşte 4 derslik yer alacak. Girne Mahallesi’nde 740 metrekare arsa üzerine inşa edilecek kreşin kullanım alanı ise 240 metrekare olacak.

elim-sende-hayata-geciyor-15-sehirde

“Elim Sende” hayata geçiyor: 15 şehirde…

hayrettin-karacanin-ismi-ciglide-yasayacak

Hayrettin Karaca’nın ismi Çiğli’de yaşayacak