in ,

Bakan Koca kalabalık cenazeler için, “kusurluyum” dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kalabalık cenazeler için, “kusurluyum, özür dilerim” dedi

bakan-koca-genclerin-aktif-vakalar-icindeki-orani-artiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis’te gazetecilerin soruları yanıtladı. Bedava aşı para iddiasıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Verilmeyecek hesabım yok. Yarın yapacağım toplantıyla detaylı bir açıklama yapacağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Çin’den getirilen 1 milyon ücretsiz aşının 12 milyon dolara Devlet Malzeme Ofisi’ne fatura edildiği iddiasına ilişkin soru üzerine Koca, “Ben özellikle pandemi sürecinde merkezde durarak 83 milyon vatandaşımıza eşit bir şekilde hizmet etme gayreti içindeyim. Maalesef bu süreçte halkımızın zihnini bulandırmak isteyen siyasi arenaya çekmek isteyenler oluyor.” dedi.

Siyasilerin katıldığı cenaze törenlerindeki kalabalık da Bakan Koca’ya soruldu. Bu konuda “kusurluyum” diyen Koca, şunları söyledi;

*Özellikle pademide salgının nasıl seyrettiğini hepimiz biliyoruz. Kalabalıklarda ve kapalı ortamlarda bu bulaşın daha da fazla olduğunu biliyoruz ve bunu da ifade etmeye çalıştık.

*Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkacağını öngöremedim. Öngörmem gerekiyor muydu, evet gerekiyordu. Bu benim kusurum. Bu nedenle ben vatandaşlarımda özür diliyorum.

*Herkes eşit fedakarlık göstererek pandemi döneminde katkı sağlamalı yani kalabalık ve kapalı ortamlarda uzak durmaya gayret göstermeliyiz.

MECLİS’TE BİLGİLENDİRME YAPACAK

Koronavirüste gelinen durumla ilgili CHP’li milletvekilleri TBMM genel Kurulu’nda Bakan Koca’nın kendilerini bilgilendirmesini istemişti. Bu taleple ilgili Bakan Koca, “Eğer istenirse bilgilendirme yaparım” dedi.

HaberGlobal

tirede-korkutan-yangin

İzmir’de korkutan yangın

turkiyede-son-24-saatte-koronavirusten-140-kisi-hayatini-kaybetti

Yeni koronavirüs vaka sayısı 9 bin 500’ün üzerine çıktı!