in ,

Bakan Koca’dan toplantı sonu flaş açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınan yeni kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

saglik-bakani-fahrettin-koca-son-aciklama-corona-korona-virus

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınan yeni kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Fahrettin Koca; “Maske tüm dünyada kabul gören önemli bir tedbirdir. Ayrıca mesafe kuralı da tartışılmaz tedbirdir.

Düğünlerde bir çiftin sevincine yarın gölge düşürmek korkusu bile tek başına tedbirlere uymaya sebep olmalıdır. Asker uğurlamasında ne uğurlayan ne uğurlanan risk almamalıdır. 8 ilimizde asker uğurlamaları yasaklanmıştır. Cenaze merasimi, taziye, toplu ziyaretleri önlemek için çalışma başlatıldı.

Kovid-19’la mücadele birlikte mücadele verilmesi gereken bir mücadeledir. Bu işte kendini düşünen toplumu düşünmüş olur. Konunun ahlaki bir tarafı var. Bunu gözardı edemeyiz.

Son 1 hafta içinde 81 ilimizde 18 bin kişiye para cezası kesilmek zorunda kalmıştır. Tedbirlere uyum kendiliğinden olabilmeliydi. Mesafe, hiç değilse saygının şartı kabul edilmeliydi.

Diyarbakır, Konya, Adana, Gaziantep, Urfa başta olmak üzere bazı illerde hastalık pik seviyesine ulaşıyor.” dedi.

virus-sonrasi-dugunler-icin-ilginc-tedbirler-sosyal-mesafe-cubugu

İzmir’de düğünlere korona ayarı

bakan-koca-acikladi-korona-virus-93-can-daha-aldi

Türkiye’de korona virüsten ölenlerin sayısı 5282 oldu