in ,

Bakan Pakdemirli, Bayındır’ı ziyaret etti

İzmir’e bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayındır’ı ziyaret etti

bakan-pakdemirli-bayindiri-ziyaret-etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayındır Belediyesi’ni ziyaret etti. Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ile makamında bir araya gelen Bakan Pakdemirli, konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe Kartal Operasyonu gerçekleştirdiğini söyleyerek, Kuzey Irak’taki harekat nedeniyle orduyu kutladığını ifade etti. Pakdemirli, operasyon çerçevesinde 81 adet terörist hedefin imha edildiği bilgisinin taraflarına ulaştığını kaydetti.

Bingöl’de art arda yaşanan iki depremin ardından da bir değerlendirme yapan Bakan Pakdemirli, bir can kaybı bulunduğunu hatırlatarak, “Devletin tüm kurumlarıyla bölgede yer aldığını söyleyebiliriz. Hasar tespit çalışmaları sürdürülüyor. İlk tespitlere göre 105 ahır yıkılmış gözüküyor. 45 küçükbaş hayvan, 85 tane de kanatlı hayvan telef oldu. Tüm telef olan hayvanları karşılama kararı aldık. Bu hayvanlarla birlikte depremden etkilenen bölge halkına hayvan yemi desteği kararı aldık. Artçı depremler takibimizde” diye konuştu. Bakan Pakdemirli, hasar tespit çalışmaları ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) 780 milyon lira hem don hem dolu hem de aşırı sıcak ve fırtınadan kaynaklı hasar tespiti yaptı. Hasar tespiti çalışmaları birkaç gün sürecek. Bunlar valiliklerimiz aracığıyla kayıt altına alınıyor. Narenciye kaynaklı tespitlerde birkaç hafta içerisinde zararın ne olabileceği konusunda belli tahminlerimiz olabilecek.”

Bayındır Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hafız Mehmet Şendil, Bakan Bekir Pakdemirli’ye zeytinyağı ve süt hediye etti.

Bakan Pakdemirli’nin belediyedeki basına kapalı görüşmesinin ardından incelemelerde bulunmak üzere Aktaş Plant Çiçek Serası‘na hareket edeceği öğrenildi.

BAKANDAN HOBİ BAHÇESİ AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’in Bayındır ilçesindeki bir serayı ziyaret ederek üretimle ilgili bilgi aldı. İnceleme sırasında DHA muhabirinin sorusunu yanıtlayan Bakan Pakdemirli, geçen günlerde mecliste görüşülen hobi bahçelerine getirilecek yaptırım ve düzenlemelerle ilgili değerlendirmede bulundu. Bakan Pakdemirli, meclisin çalışmasının ardından ilk torba yasada hobi bahçesi açılmasına yaptırım getirileceğini söyleyerek daha önce üretime başlayan bahçelerle ilgili, “Yasak olan yasaktır. O bölgelerde de üretime son verilecek” dedi.

DHA

bergama-pazar-yerinde-ihtiyacin-askida-uygulamasi

Bergama pazar yerinde ‘İhtiyacın Askıda’ uygulaması

cesmedeki-kazadan-kurtulanlar-anne-ogul-cikti

Çeşme’deki kazadan kurtulanlar anne-oğul çıktı