in ,

Bakan Pakdemirli’den İzmir’e övgü

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, “İzmir Ege’nin Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri. Ve artık tahmin ediyorum kovid sonrası süreçte de anlaşılacak ki, muhtemelen Türkiye’nin en değerli kenti hale gelecek” dedi

bakan-pakdemirliden-izmire-ovgu

İzmir ve Manisa programları çerçevesince AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ay annesini kaybeden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye taziye ziyaretinde bulunan Bakan Pakdemirli, İzmir özelinde önemli müjdeler verdi. Pakdemirli’yi il başkanlığı ziyaretinde İl Başkanı Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, il yöneticileri ve teşkilat üyeleri karşıladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli’ye bağ sağlığı dileyen Bakan Pakdemirli, “Bugün sebebi ziyaretimiz hem il başkanımızı ziyaret etmek, hem de buradaki çalışmalarla ilgili bilgi almak. Ben de bu teşkilatın hala bir üyesiyim hem de teşkilatta uzun yıllar görev yapmış biriyim. Bugün hem çalışmalarla ilgili hem başkanımla istişare etmek hem de yakın zamanda annesini kaybetti, ben de baş sağlığı ziyaretinde bulunmak istedim. Bugün yoğun bir programımız var hem İzmir hem Manisa’da, akabinde yine yarın İzmir’de programlarımız var” dedi.

İZMİR’E YATIRIM PAKETİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, yakın zamanda İzmir için yatırım paketi planladığını söyleyen Pakdemirli, “İzmir’in bir evladı olarak İzmir’den çıkıp İzmir’i unutmamız söz konusu olamaz. 81 ilin bakanı olmamıza rağmen tabi ki İzmir’in gönlümüzde, aklımızda ayrı bir yeri var. Özellikle kovid sürecinde mecburen biraz uzak kaldık ama İzmir ile ilgili irtibatımız hiç kopmuyor. Çok yakın bir şekilde İzmir’i takip ediyoruz. Teşkilat çalışmalarını takip ediyoruz, İzmir’deki yatırımlarımızı takip ediyoruz. Yakın zamanda özellikle bakanlığımızla ilgili bir yatırım paketi İzmir için de arkadaşlar çalıştı. İzmir’e ne yapsak azdır” dedi.
Salgın sürecinden sonra İzmir’ in gözde bir kent olacağını söyleyen Pakdemirli, “Ege’nin Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri. Ve artık tahmin ediyorum kovid sonrası süreçte de anlaşılacak ki İzmir, muhtemelen Türkiye’nin en değerli kenti hale gelecek. Çünkü herkes, bir şekilde İzmirli gibi yaşamayı öğrenmek için İzmir’e yerleşmeye çalışıyor. O yüzden inşallah İzmir’imiz bugün olduğundan daha değerli, bugün olduğundan refahı daha yüksek, bugün olduğundan daha fazla yatırım alan, bugün olduğundan daha fazla cazibe merkezi haline gelecek diye düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

‘CEZALAR YÜKSELECEK’

Tağşiş-taklit konusuna yönelik gelen soruları yanıtlayan Pakdemirli, kanunların yeterli olduğunu söyledi. Pakdemirli, “Kanun diyor ki tağşiş-taklit yapamazsın, ama bu cezai müeyyidelerde biraz eksik var, görünen o. Bunun için de biz bir yasa tasarısı çalışması yaptık ve meclisimize gönderdik. Meclisimizde bu yasa tasarısını olgunlaştırdı. İnşallah biz bu yasama dönemi kapanmadan tağşiş-taklit ile ilgili cezai yaptırımların çok yükseldiği, gerektiğinde meslekten mene kadar gidilen cezaları içeren bir paketle bu işi daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz. Aslında son dönemde yapmış olduğumuz ifşalarla beraber, biz bu konuda hem üretici hem tüketici tarafından bir farkındalık yarattık. Geçenlerle İzmirli bir üreticimiz zeytinyağı üretiyor. Bizlere dedi ki, ‘Bizim 375 liralık zeytinyağını oteller almıyordu, 120 liralık karışık yağ alıyordu, şimdi hepsi sıraya girdi almaya başladılar. Çünkü siz ifşaları eksiksiz her ay yapıyorsunuz’. İşi takip ediyoruz, biz burada fırsatçılara dolandırıcılara müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

spo-izmir-toki-denizi-bile-satiyor

ŞPO İzmir: TOKİ, denizi bile satıyor!

sorloth-trabzonspor-tarihine-gecti

Sörloth, Trabzonspor tarihine geçti