Bakan Göktaş açıkladı: Evde bakım yardımı ve yaşlı aylığı arttı Bakan Göktaş açıkladı: Evde bakım yardımı ve yaşlı aylığı arttı

Bakan Şimşek, görüşmede uyguladıkları ekonomi programına yönelik detaylı bir sunum yaptıklarını belirterek, görüşme sonrasında yapılan açıklamaların tribün ve taraftar kaygısıyla verildiğini ifade etti. Şimşek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.”

Kaynak: İHA