in ,

Balçova Belediyesi önünde çifte silahlı dehşet! Belediyeden jet açıklama

Balçova Belediyesi’nde şoför olarak çalışan İrfan Y. (44), kardeşinin aynı belediyede işe alınmaması nedeniyle belediye binası önündeki meydanda yarı otomatik av tüfeği ve kurusıkı tabancayla havaya ateş açtı. İrfan Y., polis tarafından etkisiz hale getirildi.

balcova-belediyesi-onunde-cifte-silahli-dehset-kardesi-ise-alinmayinca-ates-acti

Olay, geçen pazar günü saat 19.00 sıralarında Balçova Belediye binasının önündeki meydanda gerçekleşti. İddiaya göre, Balçova Belediyesi Başkan Yardımcısı’nın şoförlüğünü yapan İrfan Y., kardeşinin aynı belediyede işe alınması için talepte bulundu. Talebin olumsuz karşılık görmesi üzerine bina önünde bağırmaya başladı.

İrfan Y., ardından yanında getirdiği yarı otomatik av tüfeğiyle havaya rastgele ateş açtı. Yanında olan kurusıkı tabancasını da çıkaran İrfan Y., onu da 2 el ateşledi. Bu sırada hem meydanda hem de yan taraftaki oyun parkında bulunan çocuklar, panikle kaçıştı. Havaya sıkılan fişekler, meydanı çevreleyen apartmanlara isabet etmedi. Olayı görenlerin ihbarı üzerine, Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, olay yerine sevk edildi.

Polisler etkisiz hale getirdi

Çevrede güvenlik önlemi alan polislerin, İrfan Y.’yi ikna etme çabası karşılıksız kaldı. Ekipler, tüfekli saldırganın üzerine gidince, İrfan Y. silahlarını yere bırakmak zorunda kaldı. Polisler, av tüfeğiyle kurusıkı tabancaya el koyarken, etkisiz hale getirilen İrfan Y., emniyete götürüldü. Buradaki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen İrfan Y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

O anlar kamerada

Polis ekiplerinin İrfan Y.’yi etkisiz hale getirdiği anlar, çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, İrfan Y.’nin elindeki av tüfeğiyle sağa sola yürüdüğü, daha sonra karşısına çıkan biri sivil diğeri resmi iki polisin üzerine gelmesi sonrasında silahlarını bırakmak zorunda kaldığı ve kıskıvrak yakalandığı görülüyor.

‘Çocuklar öldü diye düşündük’

Olaya tanık olan market işletmecisi Cemil Çavuş, silah seslerini duyunca iş yerinden dışarıya çıktığını belirterek, “Pazar günü saat 19.00 sıralarındaydı. Dükkandan çıkınca gördüm ki çocuklar ve aileleri çığlık çığlığa kaçıştılar. Bir tane de kurusıkı vardı yanında, onunla da ateş etti. Sonradan konuşulduğuna göre söylüyorum, alkollü olduğu söylendi. Polis hemen gelip olaya anında müdahale etti ve kendisini apar topar götürdü. Balçova’nın göbeğinde, belediye binasının önünde böyle bir şeyin yaşanması çok üzücüydü. Çocuklar çığlık çığlığa kaçışınca, çocuklar öldü diye düşündük. Hiç yaşanmaması gereken bir olaydı” dedi.

‘İnsanlar korku içinde ağladı’

Olaya tanık olan taksi şoförü Hayri Deniz, av tüfekli saldırganın aracını meydanın yanına park ettiğini belirterek, “Önce bağırdı, sonra bir anda sonra tüfekle havaya ateş etmeye başladı. Onu gören insanlar korku içinde dağıldı. Sonra polis arkadaşlar geldi ve olaya hemen müdahale ettiler. Bir anda 5-6 tane ekip geldi. Sonra adamı kelepçelediler ve götürdüler. Oldukça korku yaşandı. Burada sonuçta bir park var ve çocuklar kaçıştılar. Allah’tan kimseye bir şey olmadı, bu bizim tek tesellimiz oldu” diye konuştu.(DHA)

Belediyeden flaş açıklama

İlçemizde pazar günü İrfan Y. isimli kişinin katıldığı adli bir olayla ilgili bugün bazı basın yayın organlarında haberler yer almıştır. Kişinin emniyet ve mahkemede verdiği ifadeden de anlaşılacağı gibi olay bahse konu kişinin girdiği bunalım sonucu gerçekleştirdiği bir olaydır. İşsizliğin yoğun olarak yaşandığı günümüzde belediyemize de çok sayıda iş başvurusu yapılmaktadır. Ancak bahse konu kişinin herhangi bir akrabası ile ilgili belediyemize bir iş başvuru talebi olmamıştır. 5800 kişinin iş başvuru talebinin olduğu Belediyemizin CV Bankasında bu kişiler ile ilgili bir CV de bulunmamaktadır. Bu olay ifadesinde de açıkça yer almaktadır. Belediyemizin adli bir vakada bu şekilde anılması, tek amacı Balçova Halkı’na kaliteli hizmet götürmek olan Balçova Belediyesi Ailesini derinden yaralamıştır. Söz konusu habere yer verirken bu açıklamamızın dikkate alınmasını saygılarımızla rica ediyoruz.

osym-9-sinavi-koronavirus-nedeniyle-erteledi

ÖSYM Başkanı Aygün’den flaş YKS açıklaması

kutuplasma-degil-birlik-zamani

‘Kutuplaşma değil birlik zamanı’