in ,

Balçova’da aşevinin kapasitesi artırıldı

Küresel Koronavirüs Salgınına karşı önlemler alan Balçova Belediyesi, Aşevi’nin kapasitesini artırdı. Balçova’da her gün yaşlı ve kimsesi olmayan bin kişiye 5 çeşit yemek götürülüyor

balcovada-asevinin-kapasitesi-artirildi

Yüzbinden fazla insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın enfekte olduğu Koronavirüs Salgını’nda en riskli gurubu yaşlılar oluşturuyor. Ülkemizde de sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü özellikle de kimsesi olmayan vatandaşların en büyük sorunu ise temel gıda maddelerine ulaşmaktaki zorlukları. Kimsesiz vatandaşlar için yıllardır yemek yardımı yapan Balçova Belediyesi Aşevi de yaşanan salgın nedeniyle kapasitesini artırdı. Balçova’da yaşayan 65 yaş üstü ve kimsesi olmayan bin kişiye, her gün 5 çeşit yemek götürülmeye başlandı.

Yemek menüsünü haftalık olarak kendisi kontrol eden Balçova’nın kadın Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, bu zor günleri dayanışma ile aşacaklarını belirterek “Biz, hangi mahallemizde yardıma ihtiyacı olan vatandaşımız var bunu biliyoruz. Ayrıca Balçovalılara duyurular yaparak, yardıma ihtiyacı olan yaşlı komşularını bildirmelerini istedik. Bu zor günlerde büyüklerimizin kendilerini yalnız hissetmemesi, en azından her gün sıcak yemek yemeleri için çalışıyoruz. Paylaşarak ve dayanışma içinde bu günleri atlatacağız” diye konuştu.

İşte menüler:

aliagada-odullerle-dolu-23-nisan-yarismasi

 Aliağa’da ödüllerle dolu 23 Nisan yarışması

bornovada-can-dostlara-daha-modern-yuva

Bornova’da can dostlara daha modern yuva