Balıkesir'in Sındırgı ilçesi Çayören Kırsal Mahallesi'nde çıkan ormanlık alandaki yangın, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çabalarıyla kontrol altına alındı. İhbar üzerine hemen harekete geçen ekipler, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangına müdahale etti.

Olay yerine sevk edilen 70 kişilik ekip, 14 arazöz, 2 su ikmal aracı, 6 ilk müdahale aracı, 3 hizmet aracı, 1 helikopter, 3 dozer ve 2 greyder ile yangınla mücadele etti. Balıkesir Orman İşletme Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi ekipleri ile birlikte vatandaşlar da yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

İş dünyası yasta! ATSO Başkanı Ali Bahar tekneden düşerek hayatını kaybetti İş dünyası yasta! ATSO Başkanı Ali Bahar tekneden düşerek hayatını kaybetti

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran ve Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak, yangın söndürme çalışmalarını yakından takip etti. Ekipler, zorlu koşullara rağmen başarılı bir şekilde yangını kontrol altına almayı başardılar. Şu an itibarıyla soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: İHA