in ,

Balyeli: Katılımcı yönetim sergileyeceğiz

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “Katılımcı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak gezeceğiz. Halkın içinde olacağız. Halkı dinleyeceğiz. Talep ve şikayetleri alacağız. Çözüm bulacağız” dedi

balyeli-katilimci-yonetim-sergileyecegiz

Son yerel seçimlerde belediye başkan aday adayları arasında da yer alan Avukat Ahmet Cemil Balyeli, mevcut ilçe başkanı Mehmet Ayçil’in karşısına değişim grubunun adayı olarak çıktı. 281 delegenin 277’sinin oy kullandığı ilçe kongresinde ipi göğüsleyerek seçimi kazanan ve ilçe başkanlığı koltuğuna oturan Av. Ahmet Cemil Balyeli, parti binasında düzenlenen mazbata töreniyle görevi mevkidaşı Mehmet Ayçil’den devir aldı.

‘KATILIMCI YÖNETİM’

İlçe başkanlığı adaylığının partililer tarafından kendisine teklif edildiğini belirten CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı’nın yeni patronu Av. A. Cemil Balyeli, katılımcı, ortak akıla dayanan, kimseyi ötekileştirmeyen ve halkı dinleyen bir yönetim anlayışı sergileyecekleri sözünü verdi.

YOL HARİTASI

“Mazbatamızı aldık. İlçe başkanımızdan görevi devraldık. Kendisi büyüğümüzdür abimizdir. Olması gereken şekilde bizi karşıladı. Kendisine verdiği emek nedeniyle teşekkür ediyoruz” diyen CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “Siyasi bir makamı işgal ediyoruz ama ilk hedefimiz siyaset yapmak değil üyelerimize ve ilçe sakinlerimize nasıl daha iyi hizmet edebiliriz olacak. Yola çıkış amacımız da buydu. Bundan sonra izleyeceğimiz yol haritası da budur. Öncelikli katılımcı bir yönetim sergileyeceğiz” dedi.

YÜKSEK KATILIM

Kongrenin Kemalpaşa tarihindeki en yüksek katılımlı kongre olduğunu, 281 delegenin 279’unun salona geldiğini ve 277’sinin oy kullandığını dile getiren CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Av. Balyeli, yönetim listesini de gençler ve kadınlar ağırlıklı oluşturduklarını söyledi.

‘ÖRGÜTÜ KUCAKLAYACAĞIZ’

İlçe başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “Bugüne kadar Kemalpaşa’da yapılan en yüksek katılımlı ve güzel kongreydi. 281 delegenin 279’u salona geldi, 277 oy kullandı. Oy kullanmayan iki kişi de işi olduğu için gitmek zorunda kalanlardı. Gerginlik olmadan kardeşçe bir kongre yaptık. Yönetimimiz de öyle olacak. Geçmişte gençlik kolları başkanlığı yapmış neredeyse bütün arkadaşlar bizimle beraberdi. Gerek yönetim kurulu listemizde gerek il delegesi listemizde bu arkadaşların tamamını değerlendirdik. Mevcut yönetim kurulunda 3 tane gençlik kolları başkanlığı yapmış arkadaşımız var. Beş tane kadın arkadaşımız var. Onlar da partiye geçmişte hizmet etmiş, örgütten gelen aktif arkadaşlar. Tüm arkadaşlarımla beraber tüm örgütü kucaklayarak katılımcı bir yönetim anlayışıyla ilçemizi yöneteceğiz” diye konuştu. Partisinden belediye başkanı seçilen Rıdvan Karakayalı’nın süreçte gösterdiği tarafsız tavra teşekkür eden CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Av. Ahmet Cemil Balyeli, “Sayın belediye başkanımız sağ olsun bu süreçte defalarca tarafsız olduğunu ısrarla açıkladı. Sürecin sonuna kadar tarafsız şekilde davrandı. Sayın başkan benden yana da tavır alsaydı ben karşı çıkardım. Çünkü kendisinin makamı hizmet makamıdır. Tabi ki partilimizdir, partimizden çıkmış bir başkandır. Ama tüm adaylara eşit davranması gerekiyordu. Kendisiyle sürekli görüştük. Yönetim anlayışımızı kendisine de anlattık. Kendisine belediyeye yük olmayacağımızı belediyenin yükünü alacağımızı söyledik. Bazı sorunların örgüt içinde halledileceğini buna da bizim öncülük edeceğimizi anlattık. Kendisi de bize katıldığını belirtti. Seçildikten sonra bizi arayarak tebrik etti. Yüz yüze de görüştük. Biz belediyeyle uyumlu çalışacağız” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ’

CHP’nin 11 büyükşehir belediye başkanlığını kazanarak büyük bir sorumluluk altına girdiğini, tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının başarı hikayesi yazması gerektiğini, bunun için de örgüt ve belediye uyumunun şart olduğunu vurgulayan Kemalpaşa İlçe Başkanı Av. Balyeli, şunları söyledi:
“Örgüt ve belediyenin uyumlu çalışması önemli. Kemalpaşa’yı yeniden AK Parti’den aldık. Sayın başkanımız Rıdvan Karakayalı daha önce de başkanlık yapmıştı. Sonra AKP kazandı. Bu dönem biz yine AKP’den geri aldık ve bunu korumamız gerekiyor. Rıdvan Başkan’ın kazanmasının en büyük nedeni halka dokunması ve insan odaklı bir yönetim anlayışını sergilemesi. Geçmiş başkanlık döneminde de bunu sergilemişti. AKP’nin belediye başkanı bunları yapamamıştı. Biz de bu çıtayı bir ileriye taşıyıp CHP’nin sürekli belediye başkanlığını kazanmasını sağlamalıyız. Devam eden iktidar yürüyüşüne biz de katkı sunacağız.”

‘UĞURLU HALKTAN KOPTU’

Seçimi kaybeden önceki dönemin AK Partili Belediye Başkanı Arif Uğurlu’un halktan kopuk olduğunu, Kemalpaşa dışından gelen isimlerle ilçeyi yönettiğini ve insan odaklı değil bina yapma odaklı çalıştığını söyleyen CHP’li Kemalpaşa İlçe Başkanı Balyeli, kendilerinin örgüt olarak da belediye olarak da asla halktan uzaklaşmayacağını ve insan odaklı belediyecilik yapacağını belirtti. CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Av. Cemil Balyeli, bu mesajını, “AK Partili başkan halktan kopuktu. Sadece bina yaparak halkı memnun edebileceğini düşündü. Kemalpaşa dışından gelen insanlarla ilçeyi yönetmeye çalıştı. Bu da bu sonucu beraberinde getirdi. Biz aynı şekilde davranmayacağız. Halkla birlikte olacağız. Demokratik şekilde Kemalpaşa’yı gerek belediye gerek örgüt olarak dinleyeceğiz. Köy köy mahalle mahalle sokak sokak gezeceğiz. Dün mazbatamızı aldık. Bir hafta tebrikleri kabul ettikten sonra hemen kampanya döneminde olduğu gibi halkın içinde olacağız. Halkı dinleyeceğiz. Talep ve şikayetleri alacağız. Belediyemiz ve büyükşehir belediyesine anında iletip çözümü noktasında da takipçisi olacağız” şeklinde verdi. CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Av. Ahmet Cemil Balyeli, CHP’li belediye başkanlarının her birinin iktidar yürüyüşünde birlikte, dayanışma içinde ve başarılı belediyecilik yaparak hareket etmesinin önemine dikkat çekerek, açıklamalarını şöyle tamamladı:
“11 büyükşehir belediyesi partimiz tarafından yönetiliyor. Bu da toplam seçmenin yüzde 70’ine denk geliyor. Memnuniyet anketinde ilk kez AKP’nin 3 puan önünde olduğumuz görüldü. İzmir’de de Sayın Tunç Soyer’in oy oranının yüzde 62’ye yükseldiği görülmektedir. Bu da CHP’li belediye başkanlarının sorumluluğunu artırıyor. Başkanların iyi çalıştığını halkın memnun olduğunu gösteriyor. İktidarın değişmesi gerektiği beklentisine de partimizin cevap vermesi gerekiyor. Bu süreçte CHP’nin iktidar yürüyüşü devam etmektedir. Bu belediyelerin daha da hızlanarak daha güzel işlere ve projelere imza atarak yürüyüşü hızlandırması şart. İlk yapılacak seçimde de iktidarı göndermeliyiz.”

Halide Polatlı / Özel Haber

izelmandan-kurulusa-ozel-turnuva

İZELMAN’dan kuruluşa özel turnuva

muhalefet-elestirdi-iktidar-tebrik-etti

Muhalefet eleştirdi iktidar tebrik etti…